AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excel Sayfası Gibi Form Tasarımı
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Arkadaşlar, önceleri excelde hazırlanmış bir formu accessteki verilerle doldurmak için kod arayıp durdum, bazı güzel örnekler de buldum.Ancak kod işine girmek beni şu an için biraz zorlayacak gibi göründü.Baktım ki bazı örnek çalışmalarda, metin kutuları hazırlanarak güzel form tasarımları yapılmış.Aklıma exceldeki formatı bu şekilde metin kutularını düzenleyerek accesste hazırlayabileceğim geldi.En azından şekil biraz benzerse, altına da form numarasını yazıp istediğim gibi çıktı alabilirim diye düşünüyorum.Tabiiki metin kutularıyla ve özellikleriyle oynayarak formatı benzetmek biraz zaman alıyor.Sizce exceldeki tasarımı accese form olarak geçirebilmenin kolay bir yolu var mıdır, daha önce böyle birşey deneyeniniz oldu mu?
Sizin de bir fikriniz olur diyerek, kullanmak istediğim Excel formatını da gönderiyorum.
Üst taraf denetim kaynağı personel tablosu olan formdaki metin kutuları.

alt taraf yani EĞİTİMİ VEREN KİŞİ/KURULUŞ, EĞİTİMİN KONUSU vs vs yazan kısım ise denetim kaynağı PersonelKursları tablosu olan, forma eklenmiş veri sayfası görünümünde alt form.

Daha önce benzeri bişey denedim, hatta hiçte yabancı gelmiyor. Benzeri örnek
xpolsoftx /Personel Bilgi Formu/Kursları sekmesi
Sayın Bilkan sorununuz çözüldü mü?
POLSOFT yazılımında sayın sledgeab'ın belirttiği kısmı inceledim, ancak göndermiş olduğum Excel dosyasındaki gibi bir formatı nasıl elde edebileceğimi, en azından o form şeklinde bir çıktıyı nasıl alacağımı anlayamadım.Personel bilgileri kısmında muayene sevki için bir form var.O şekilde bir form hazırlayabilirim belki ama bir kişinin aldığı tüm eğitimlerle ilgili verileri alt alta satırlarda nasıl gösterebileceğimi bilemiyorum.
Gönderdiğim dosyada da görüldüğü gibi, benim aslı sorunum veri tabanındaki verilerle bir Excel formunun doldurulması.Bunu vb ile yapamadığım için tamamen aynısı olan bir Access formu hazırlamaya çalışıyorum.Bu şekilde de olsa, vb ile de olsa bana yardımcı olabilirseniz sevinirim.
örnek ekte
Teşekkür ederim esrefigit, hazırladığınız örnekten yararlanarak işimi görecek bir raporlama hazırlamaya çalışıyorum.