AccessTr.neT

Tam Versiyon: Veritabanı tasarım hatası
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
üstadlar ekte hazırlamaya çalıştığım veri tabanında uygulama hataları mevcut fakat birtürlü çözemedim neden bukadar çok açılır menü var? sebebi açılır listeye seçim için daha çok veri girilecek veritabanını bölüp yapayım dedim oda hatalardan dolayı olmadı inceleyip düşüncelerinizi bildirebilirseniz memnun olurum buarada gövde malzemeleri tablosu ana tablo biliyorum çok karışık bu tabloya haliyle daha fazla açılır menü ekliyemiyorumSadd
örneğinize baktım. tuhaf bir durum görünmüyor aslında. açılan kutuyu tabloda oluşturmak yerine formda oluşturup değerleri istediğiniz tablodan çekebilirsiniz.
araçlar çözümleden veri tabanını böldürerek sorunumu çözümledim ilglenen arkadaşlara teşekkür ederim ama açılır menülerin yoğunluğu ile ilgili tavsiyeleriniz varsa onlarıda beklerim fazlaca açılan açılır menü nedeni le yeni menü ekleyemiyordumImg-grin tabloları fazlaca oluşmamın sebebide açılır menüde yok ise eklekomutunu kullanmamdır aşağıdaki gibi

Private Sub Parça_Adı_NotInList(NewData As String, Response As Integer)
Dim strSQL As String
Dim i As Integer
Dim Msg As String
'Exit this sub if the combo box is cleared
If NewData = "" Then Exit Sub
Msg = "'" & NewData & "' Henüz Listede Bulunmamaktadır." & vbCr & vbCr
Msg = Msg & "Ürün Ağacına Eklemek İstermisiniz?"
i = MsgBox(Msg, vbQuestion + vbYesNo, "Anlaşılmayan Katagori...")
If i = vbYes Then
strSQL = "INSERT INTO parcalar ( [Parça Adı] ) values ('" & NewData & "')"
CurrentDb.Execute strSQL, dbFailOnError
Response = acDataErrAdded

Dim stDocName As String
Dim stLinkCriteria As String

stDocName = "parcalar"
DoCmd.OpenForm stDocName, , , stLinkCriteria

Else
Response = acDataErrContinue
End If
End Sub
açılır menü dediğiniz açılan kutu mu? açılan kutunuzu tabloda oluşturmayınız. formun üzerinde oluşturunuz. bu sefer bir aksaklık olmayacaktır.
tablonuzdakı alan özelliklerinden arama bölümünü metin kutusu seçin. form üzerinde açılan kutuya dönüştürüp metinleri listeden alabilirsiniz.