AccessTr.neT

Tam Versiyon: yedi gün önceki siparişi göstermesin
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
arkadaşlar örneği incelediğinizde anlayacağınızı düşünüyorum
ben yinede isteiğimi anlatayım
firmaların siparişleri oluyor ve bunların gönderilemsi için aynı firmaya ait önceki siparişin üzerinden en az 7 gün geçmesi gerekiyo
yani sorgu çalıştığında aynı firmaya ait son siparişin üzerinden 7 gün geçtiyse siparişi göstersin şimdiddenyardımlar için çok teşekkür ederim

[bilgi]224 kb olarak eklenen örnek, düzenle ve onar ile 196 kb'ya, sıkıştırma programıyla sıkıştırılıp 9,42 kb olarak yeniden eklenmiştir. [/bilgi]
Bunun için önce firmaları gruplamak ve gönderme onaylarına göre filtrelemek lazım. Bu arada gönderme tarihi bugünün tarihinden 7 gün önce olanları bulmak için gönderme tarihi alanlarının da dolu olması gerekmez mi? Oysa sizin tablonuzda gönderme alanları boş.
mehmet bey o konuda haklısınız bende zaten örneği tamamlayan arkadaş istediği gönderme tarihini yazsın diye oraları boş bıraktım. sizden ricam anlattıklarınızı yapıp o şeklide yüklerseniz (yani istediğim sorguyu hazırlayıp) sevinirim çünkü sorguyu tam (basit olabilir ama bilirsiniz bazen basit şeylerde görülemeyebilir.) yapamadım... teşekkür ederim tekrar
Dediklerinizden anladığım kadarı ile Gönderme Tarihi nin ölçütüne bunu yazdınız mı?
Kod:
<=Date()-7
Şu Sql sorgusu size firmaları gruplandırır ve gönderilen işleri evet olanlara bakarak gönderme tarihini bugünün tarihinden çıkararak son göndermenin kaç gün öbce olduğunu bulur:
Kod:
SELECT vb.SERVISADI, Last(vb.GONDERMETARIHI) AS SON_GONDERME_TARİHİ, Last(Date()-[GONDERMETARIHI]) AS KAC_GUN_OLMUS
FROM vb
GROUP BY vb.SERVISADI, vb.GITMEDURUMU
HAVING (((vb.GITMEDURUMU)=Yes));

Gerisini artık if then ile yaparsınız.

Kolay gelsin..
Örneği de ekledim..
Sayfalar: 1 2