AccessTr.neT

Tam Versiyon: Excelden Sayfa almak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba arkadaşlar,
Bir proğrama eklemek için,
excelde hazırlanmış, müşteriye verilen teklif sayfasını,
exceli açmadan, form üzerine koyduğumuz Spreadsheet'e nasıl alırız.
daha sonra müşteri numarasını seçince görmek için.?
Aynı olayı word içinde yapabilirmiyiz?
Sayın akd
Aradığınız örneği aşağıda veriyorum. Siz gereken değişiklikleri projenize uygulayıp burada yayınlarsınız artık Img-grin Kolay gelsin..
Sn Mehmet elinize sağlık. Çok güzel olmuş.

Yalnız salt okunur açabildim. Denedim güzel çalıştı. 1.sayfayı gösterdi. Başka sayfaları göster yapabilir miyiz?
Yada gösterdiği sayfayı kayıt edebilir miyiz?
Kayıt ettiğimiz sayfadan veri alabilirmiyiz?

Tasarladan girdim kodlara baktım çıkınca aşağıdaki hatayı verdi. Kapatıp açınca düzeliyor.
Saygılar...

[url=B[Resim: screenhunter01aug301618.gif]]
Teşekkürler hocam, bizim için güzel bir örnek.
Sayın benremix
Öncelikle örnek benim çalışmam değildir, arşivimden yayınladım. Yapan arkadaşın eline sağlık ama zaten işi bitiren modüldür ve o da

Kod:
Microsoft Access 95 How-To
Ken Getz and Paul Litwin
Waite Group Press, 1996

şeklinde belirtilmiş. Sanırım 13 yıl önce Ken Getz ve Paul Litwin tarafından yapılmış. Hatta o zamanlar Access 95 varmışImg-grin))

Diğer konuda ise şunu söylemek isterim, sayın akd sadece teklif mektuplarını görüntülemek istiyordu. Bu örnekte file browser ile gösterdiğim dosyaları isimlerine göre tabloda depolarsa, kayıt id'sine göre her bir teklif mektubu görüntülenebilir. Üzerine çift tıklandığında da shell komutu ile excelde açtırabilir. Yol çok..
Çok çok teşekkür ederim sayın mehmetdemiral,
elinize sağlık...
hem Excel hemde word açtırmak için nerelerde degişiklik yapmamamız gerekir?
Bir konu daha var Excel kitabı seçiyoruz ama sayfasını seçemiyoruz,
onu nasıl yapabiliriz.?
İyi çalışmalar...
Sayfalar: 1 2