AccessTr.neT

Tam Versiyon: raporda en düşük puan , en yüksek puan nasıl çarpıcı hale getirebilirim
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Nöbet programı yapmaya çalışıyorum. Birkaç sorunum var rica etsem yardım edermisiniz
1-“NÖBDOSYA” formunda AY metin kutusu ve YIL kutusu BAŞLANGIÇ TARİH metin kutusundan otomatik alıp AGUSTOS ve 2009 diye kaydeder mi?
2-"NÖBDOSYA" formuna kayde derken Her satırı girdiğimde her yeni satırda bir önceki günün bir fazlası gelebilir mi?(böylece kaydetmek kolay olur)
01.08.2009
02.08.2009 gibi
3-Rapor da puan durumunda puanı en düşük olandan en yükseğe sıralayabilir mi? Ve en düşük kırmızı en yüksek mavi olabilir mi?
4-Raporda olmaz ise NÖBET YAZDIR formunda yapılabilir mi?
5-Ve son bu istediklerim oluyorsa öğretici şekilde anlatırsanız sevinirim daha çok yeniyim öğrenmek istiyorum
(05/08/2009, 23:09)labtek yazdı: [ -> ]Nöbet programı yapmaya çalışıyorum. Birkaç sorunum var rica etsem yardım edermisiniz
1-“NÖBDOSYA” formunda AY metin kutusu ve YIL kutusu BAŞLANGIÇ TARİH metin kutusundan otomatik alıp AGUSTOS ve 2009 diye kaydeder mi?
2-"NÖBDOSYA" formuna kayde derken Her satırı girdiğimde her yeni satırda bir önceki günün bir fazlası gelebilir mi?(böylece kaydetmek kolay olur)
01.08.2009
02.08.2009 gibi
3-Rapor da puan durumunda puanı en düşük olandan en yükseğe sıralayabilir mi? Ve en düşük kırmızı en yüksek mavi olabilir mi?
4-Raporda olmaz ise NÖBET YAZDIR formunda yapılabilir mi?
5-Ve son bu istediklerim oluyorsa öğretici şekilde anlatırsanız sevinirim daha çok yeniyim öğrenmek istiyorum

1- Formunuzun current yordamına şunları ilave edin

Kod:
Dim a As Integer
Me.YIL = DatePart("yyyy", [BAŞLANGIÇ_TARİH])
a = DatePart("m", [BAŞLANGIÇ_TARİH])
Me.AY = (MonthName(a))

Böylece Başlangıç Tarihinden Yıl ve Ay adını alabiliriz

2- Bir kaydın tarihini arttırmak için +1 kullanabilirsiniz. Yani üstteki kaydı bir fazlasını açmak için tarih= tarih +1 yolunu kullanın. Geçen haftaki konulara bakarsanız bununla ilgili çok güzel sorular sorulmuştu.

Diğer sorularınıza girmiyorum. Çünkü bir hatırlatma yapayım. Bundan sonra sorularınızı lütfen tek tek sorun. 4 soruyu bir kişinin oturup cevaplaması zordur. Ama bir soru sorun, cevabı gelince diğerini sorun. Ve mümkünse herbiri için ayrı konu açın çünkü herbiri ayrı kategoride konular. Sorunlarına cevap arayan üyelerimiz başlıktan konuyu anlayabilmeli. Oysa sizin sorularınız tek konuda sorulduğu için hem cevap almanız zorlaşmış hem de başkalarına yardımı olmayacak. Ben ilk sorunuzu yanıtladım. Onu yaparak örneğinzi gönderiyorum. Siz, diğer konularınız için lütfen farklı soru açın. Bu örneğe link yaparsınız, örneği tekrar yayınlamaya gerek yok.

Kolay gelsin. İlk sorunuzunu yanıtı ekte uygulanmıştır.
çok teşekkürler
Geçen haftaki örnekleride inceledim ama benim isteğime cevap vermiyor . hatta birinde örnek verilmemiş soruyu soran ve cevaplayan anlaşamıyor.
benim sorunum şu
01/08/2009 kaydettim
02/08/2009 yeni satırda olmalı
03/08/2009
vs
şimdiden teşekkür
2. sorunuz için örneğinizi düzenledim.

doktoru eklediğinizde istediğiniz işlem gerçekleşir.
çok teşekkür ederim
istediğim buyduuuuuu.....
iyi geceler