AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporda veriyi yan yazdırmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar kolay gelsin,

Accesste veri tabanında bulunan bir rakamı, sorguyla, raporda, sayfaya göre; sol üst köşeden, sağ alt köşeye yan yazdırmak istiyorum. Uğraştım denedim olmadı, yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Yalnız değişmiyen bir rakam değil, sorguyla rakamı çağıracağım için, alan sabit olmayacak.

Teşekkürler.
içinde verilrin olduğu örnek ekle ve birde en azından bir resim eklersen ne yapmak istediğini anlarız
Rapor tasarımında iken, ilgili metin kutusunun özelliklerindeki,
"dikey" seçeneğini evet yapıp deneyin.
Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler,

Bu uygulamayı wep tabanlı uygulamalarda görmüştüm. Çıktı alınırken veriye bakanı göstermek için söylediğim şekilde şahsın TC'sini veya onu tanımlayan numarayı gösteriyor. Böylece o veriye bakana sorumluluk yüklüyor. Veya o veri kimden alındı ortaya çıkıyor.

Benim bahsettiğim de böyle bir ihtiyaç için, ancak Acceste örneğini görmedim. Soruyla yardım isteyim dedim.

İlk önce esrefigit eşref yiğite teşekkür ediyorum. Cevabına kızdım, yapsam zate örneğide oraya koyardım diye söylendim. Kaldıkı Powerpoint'te ne yapmak istediğimi göstermiştim dedim. Sonra yanıldığımı anladım.Ozur

1- İlk önce raporda veri tabanından gösterilecek veriyi Powerpoint örneğindeki gibi yan yatırmak mümkün mü? sorguyla çağırıp oraya yerleştirebilirmiyim?

2- Ayrıca sorgudan veri çağrılıyor o da sürekli üç haneli olacak yani en vazla 999 gibi. Ancak raporda 09000065 veya 090000165 gibi yazması gerekiyor, tabi çağırdığım sayı rapora bu şekilde yazılacak bu mümkün mü?

3- Accesste bu mümkün değil ise Excel ve Word yardımıyla yapabilirmiyim?

Sabırla bizi anlayıp yardımcı olmaya çalışan arkadaşlara şimdiden teşekkürler kolay gelsin...
lebans.com 'da buna benzer bir çalışma var, ancak henüz detaylı inceleyemedim.
Ancak en alttaki yazı şöyle:
Alıntı:Would be nice if Background-Color could also be transparent - maybe for future release ;-)
Arkaplan'da saydam olarak görünse hoş olurdu, belki gelecekte
Rotate Text
ve MVPS
Rotate Label ActiveX Control

[Resim: mdl0048.gif]

Yarın fırsat bulursam bakarım.
arkadaşım sanırım senin istediğin filigran olması yani watermark accessde iki yolu var
1 resim yükleme
2 watermarkı debug etme

ben watermarkı çevirme olayı ile bayağı ilgilenmiştim ancak çeviremeyince bırakmıştım fakat sana iki örneğide ekliyorum formda çevrilmiş filgran var

raporda ise normal filigran var bence öylede kullanabilirsin
Sayfalar: 1 2