AccessTr.neT

Tam Versiyon: access de kullanıcı ve şifre oluşturarak, yetkilendirme yapmak
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar, merhaba ben bu forma yeni katıldım, yaklaşık iki haftadır bir stok yönetim programı yazıyorum, accesde kullanıcılar oluşturmak, şifreler tanımlamak ve tabloları, formları kullanıcıya göre yetkilendirmek istiyorum.
Bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.
Teşekkürler
aşağıdaki konuları incele

Kullanıcı Yetkisine Göre Form Açtırma

Kullanıcı Hesapları Hakkında Yardım

Açılışta Kullanıcı Adı ve Parola Sorma

konuları inceleyerek çözüm bulamazsanız takıldığınız yerleri bu konuya yazın.
Ok teşekkürler, şifreli giriş ve şifre kontrolunu yaptırdım, yalnız doğru şifre ile kullanıcı girdiğinde ayrı bir makro ile belirlediğim yetkili formları açsın istiyorum, ama aşağıdaki komut yerine yazamıyorum, "şifre" adlı oluşturduğum macroyu nasıl çalıştırabilirim, yardımcı olabilirmisiniz.
şifre makrosunu aşağıya ekledim

Kod:
Private Sub Command5_Click()
    If IsNull(Me.Kullanıcı) Or Me.Kullanıcı = "" Then
            MsgBox "Lütfen Kullanıcı Adı Giriniz.", vbOKOnly + vbInformation, "Bilgilendirme Penceresi"
            Me.Kullanıcı.SetFocus
        Exit Sub
    End If
    If Me.Şifre.Value = DLookup("KULLANICIŞİFRESİ", "KULLANICILAR", "[ID]=" & Me.Kullanıcı.Value) Then

ID = Me.Kullanıcı.Value

Me.Form.Visible = False
     DoCmd.RunMacro "şifre", acNormal
        Else
        MsgBox "Hatalı Şifre! Lütfen Tekrar Deneyiniz", vbOKOnly + vbCritical, "Bilgilendirme Penceresi"
        Me.Şifre.SetFocus
    End If
    intLogonAttempts = intLogonAttempts + 1
    If intLogonAttempts > 2 Then
        MsgBox "KAPATILACAK.", vbCritical, "Bilgilendirme Penceresi"
        Application.Quit
    End If
End Sub

[Resim: adsznmp.jpg]
hasanzengi, örneğinizi ekleyiniz.

Hızlı Cevap Almanın Püf Noktaları
Benim size önerim, bu işlemler için makro kullanmayın. Vb kodlarıyla hallederseniz daha az sorun yaşar ve daha doğru bir çözüm üretmiş olursunuz. Benim önerim case kullanılmasıdır. Hiç bir şey yapamam, ille de makrolar kullanacağım derseniz de modül olarak kaydedip, kodlarını kullanın.
Ayrıca, makroya 3 kullanıcı için koşul yazmışsın, bu şekilde 4 kullanıcı eklediğinde makroyu açıp 4. koşulu eklemen gerekecek.

şifre formuna kullanıcının yetkisini yazan metin kutusu ekle, kullanıcı adı seçildiğinde bu metin kutusuna "column" kullanarak yetkiyi aktar.
Kod:
MetinKutusuAdi = KULLANICIADI.Column(3)

daha sonra mehmet hocamın dediği gibi case kullanarak yetkiye göre form açtır.

yukarıda verdiğim linklerden birindeki örnek (ornekgiris) bu şekilde yapıldı.

https://accesstr.net/konu-kullanici-hesa...ardim.html

7. mesaj
Sayfalar: 1 2