AccessTr.neT

Tam Versiyon: Progress Bar ekleme...
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Progress Bar Örneğini indirdim bi formum var orda bi kaç kritere göre sorgu yaptırıyorum rapordan bunuda o sorgu butonuna bastıktan sonra çalıştırmak istiyorum daha sonrada istediğim kriterlerde raporum açılsın fakat bi türlü yapamadım ikiside aynı anda açılıyor.Sorgu yapılması için bi zaman gecikme olayını nasıl yaparım .. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
Anlattıklarınızdan anladığım kadarıyla, Progress Bar ve gecikme işine ihtiyacınız yok, farklı şekilde çözüm üretilebilir diye düşünüyorum.

Ancak çözüm için örnek dosya göndermeniz gerekir.
Merhaba streak,
Daha önce kullandığım örneklerden bir çalışma gönderiyorum. Umarım istediğin gibidir ve projene uyarlayabilirsin.

sifre 1

iyi çalışmalar
Çok güzel bir örnek, işleyiş mantığını
anlatmanız ve kullandığınız resim dosyasını ayrıca
eklemeniz mümkün müdür ?
Teşekkürler
Merhaba sn. okileturc,

Öncelikle resmi atladığım için özür diliyorum. Sizler kadar bilgim ve konu anlatımım olmasada topladığım örneklerden oluşturduğum çalışmanın işleyişini anlatmaya çalışacağım. Bu arada kusur olursa affola. Ayrıca resmi de ekliyorum.

Öncelikle Araçlar / Başlangıç tan frmŞifre tablosunu otomatik açtırıyoruz. Tanımlanan-girilen değer ve kullanıcı ismi (Şifre) istenen kriterdeyse şifre formundaki komut aç (kilit) düğmesine basarak, frmŞifre formunu kapatır ve frmsplash formunun çalışmasını sağlarız. frmsplash formmuzun zamanı dolduğunda o da kapanarak deneme formumuz açılır.
Bu örnek frmŞifre ve frmsplash ta kullanılan kodlar incelenerek tüm çalışmalarda kayıt yapılırken yada form / sorgu / rapor isteğe göre ekrana çağırılırken kullanılabilir.

Teşekkür ederim.
Çok tşk ederim ben progressbar da kullanılan küçük yeşil resmi
kastetmiştim, aslında tembellik ettim, farklı renklerde kolayca
oluşturulabilir. Resmin "with" özelliği kullanılarak arkasında bulunan
denetimin "eni" kadar genişletildiğini gördüm Img-grin süper fikir !
Paylaşım için tekrar tşk.
Sn yoguz' un gönderdiği progressbar
örneği Sledgeab hocanın kur alma uygulamasına
uyarlanmıştır. İnternet bağlantı gösterimi
için gif.dll kullanılmıştır.

[Resim: screenhunter03jun281111.jpg]

Kolay gelsin
Sayfalar: 1 2