AccessTr.neT

Tam Versiyon: windows açıldığında otamatik çalışan uygulama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
[attachment=3675]buradaki tum arkadaşlara binlerce teşekkurler.TÜM öğrendiklerim tamamen sizlerin örneklerinden oldu.
.
..hazırlamış olduğum Access uygulamasının Window açıldığında otamatik olarak çalışmasını istiyorum.Bunu başlat menüsünden yada MSCONFIG.EXE den değilde hazırladıgım Access uygulamasından yapmak istiyorum.

Ekte bir örnek var bu örnekte programdan çıkarken bilgisayarı kapatabiliyorum..Yada yeniden başlatabiliyorum ama bilsiyarı açtıgımda uygulamamın direk çalışmasını istiyorum....örnekle yardımcı olursanız mutlu olurum ..şimdiden yardımcı olacak arkadaşlara teşekkur ederim
bunu yapmamdaki amacım açılış formunu tüm ekranı kaplıyacak ...bilgisayar açıldığında program açılacak kapandığında program kapanacak....

menü çubugunuda engellediğimde ve diğer başlangıctaki programları kısıtladığımda bilgisayarda sadece hazırladığım program kullanılabilecek
programını bu dizine koyarsan başlangıçta açılır
C:\Documents and Settings\Administrator\Start Menu\Programlar\falanfilan.mdb

ayrıca formda verilen windows ara çubuğunu ve masaüstünü gizleyi de programına eklersen böylece ve win tuşunu dsable etmeyide eklersen senin programın haricinde hiçbir yere giremez ve program kapandığında windows da kapanır
başlat>regedit>hkey_local_machine>software>micrasoft>windows>CurrentVersion >run>......varsayılanın üzerine çift tıkla ve uzantıyı yaz

bu şekilde yapıyorum.benım derdim bunu hazırladığım uygulamada olması

örnekler buldum ama olmadı.

.............................

Bilgisayar her açildiginda program çalissin mi ?

Forma CheckBox Ekleyin.
Kodları Formun Kod Penceresine Yazın..

If Check1.Value = 0 Then
KayitDefteri.RegWrite "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\" & App.EXEName, "" & "" & "" & ""
End If

If Check1.Value = 1 Then
KayitDefteri.RegWrite "HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\MICROSOFT\WINDOWS\CURRENTVERSION\RUN\" & App.EXEName, App.Path & "\" & App.EXEName & ".exe"
End If
End Sub
cevaplıyacilecek kımse yok mu
Sayın zetyu

Access bir programdır ve bizim Access ile yaptığımız çalışmalar hep accesse bağımlı çalışırlar. Eğer başlangıçta çalışmasını sağlamak için Eşref Bey'in dediği gibi başlangıç klasörüne ya da registerden run anahtarının altına koymazsanız çalışması -BENCE- mümkün değildir. Ayrıca normal olarak registerden ilave etmek için de başına msaccess.exe'nin yolunu tam yazmalı, arkasına dosya adını parametre olarak eklemelisiniz. Bunun için kolaylık, masaüstüne kısayol yapıp ordan görmektir.
Ama illa da bu işi Access yapsın derseniz:

O da mümkün. O zaman da accessle yazdığınız programınız registere "başlangıçta çalışmak istediğini" hemen ilk çalıştırmada yazacak. Bunun için benim bolca registere accessten yazma ile ilgili yayınladığım örneklerimi inceleyin. Bu arada kontrol da yazarsanız, registerdeki kayıt silinse bile her çalışmada kontrol edip kaydın olup olmadığına bakar ve bir sonraki açılışta otomatik olarak çalışması için registere yazar.

Bunun dışında bir de yine alternatif olarak bir başka örnekte uyguladığım bir yöntem var. Bir dosyayı bildiğiniz bir yere ilk kurulumda atıyor ve sonra her açılışta ona bakıyoruz. Eğer yoksa yoksa yeniden registere kaydı ekliyoruz, varsa pas geçiyoruz.

Bence bunlardan birini seçin, başlayın, biz yardımcı oluruz.
Sayın zeytu probleminiz çözüldü mü?
Sayfalar: 1 2