AccessTr.neT

Tam Versiyon: Kartvizit Bilgileri
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Herkese Selamlar;
Access 2007 kullanıcısıyım ve başlangıç seviyesindeyim.

Patronumun yaklaşık 600 tane kartviziti var bundan dolayı kendisi istediği zaman istediği şekilde arama yaparak ilgili bilgilere ulaşmak istiyor.

-Mesela kartvizit bilgileri içinde "paul" geçen tüm verileri sıralamasını istiyor, bu "paul" isim olabilir, soyisim olabilir yada adres içinde geçen bir isim olabilir. Buna göre sıralama yapmak istiyor.

- Yada şirket adına göre sadece o şirkette olan kişileri sıralamasını istiyor.

-Yada sadece ülkeye göre seçim yaparak sadece o ülke kartvizitlerini görüntülemek istiyor.

Yani bir çok kriter olabilir.
Hazır şablonlardan "Kişi Listesi" şablonunu kullanarak bunu yapmak istedim ancak bilgi kafi gelmedi.

Sizden ricam sadece bana yol göstermeniz. Bunlar için nasıl bir tasarım uygun olur. Hiç bir planım yok, neyi nasıl yapacağımı bilmiyorum.

Yada sitede güzel bir örnek varsa (ben bulamadım) link verirseniz çok sevinirim.

Bu esnada site için teşekkürler. Video ve makalelerle kısa sürede çok şey öğrendim ancak daha çok yolum var. Eğer Excel vb da makro probleminiz varsa yardımcı olabilirim. Bu konuda birçok projem vardır.

Saygılarımla
sitede harf ara diye aratırsanız güzel örnekler vardır arama işlmeleri ile alakalı
Selamlar;

Cevabınız için çok teşekkür ederim sitedeki "AktifArama-FormdaKriterleKayitGetirmek" adlı video sayesinde kendi programımı oluşturdum.

Eğer sakıncası yoksa başka bir sorum olacak.

Bir kişiye ait birçok kartvizit olabilir. 2 adet tablo 2 adet sorgu ve 3 adette form var.

1. Tablo; kisilere ait en son bilgileri içeren tablo
2. Tablo; kişilere ait eski bilgileri içeren tablo
Bu iki tablo birbirine bağlı.

1. Form; Kişi Ayrıntıları,
2. Form;Kişi arama için yapılmış form (Sitedeki aktif arama videosu ile yapıldı)
3. Form;Kişiye ait eski bilgileri gösterecek olan form.

Sorular;
1.) 1. Formda kişiye ait eski bilgileri listboxta görüntülemek istiyorum(varsa)
2. )1. Formda kişiye ait eski kartvizit bilgileri varsa çift tıklatıldığında 3. formda görüntülemek istiyorum.
3.) Aktif arama videosuna göre yaptığım "like" işlecinde bir sıkıntım var. Eğer tüm hücreler boşsa hiç arama yapmıyor bende Is Null Or Like "*" & [Formlar]![Kartvizit Arama]![sirketKutusuGecici] & "*" bunu yazım ancak bu seferde eğer ilgili kritere uygun data yoksa tüm boşları getiriyor.

Örneği birazdan ekleyeceğim.
Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.

Steelhand
Dosya ekteki gibidir.