AccessTr.neT

Tam Versiyon: hava yollari ile calişma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
slm millet hava yollari ile bi calişma yaptim sadece tablolar var ama emin degilim tablolar ve ilişkiler dogrumu bi bakarsaniz sevinirim
sayın alican eklediğiniz örnek 2007 yapılmış oysaki çogu form üyeleri 2003 kullanıyor bu sebebden sorunuza en kısa zamanda cevap almanızı beklemeyin eger mümkünse 2003 yapılmış örneginizi eklemenizi tavsiye ederim
Sayın alican
Tablo yapıları ve ilişkiler genelde uygun olmasına rağmen sefer tablosu ile personel tablosu arasındaki belirsiz ilişkilerin mantığını anlayamadım. netice olarak o tabloya sadece per.isim yada noları yazılacaksa bu combobox ile de rahatlıkla alınabilir. yapı uygun tablolar küçük ve tasarım doğru.iyi çalışmalar
bende tm olarak orayi anliyamadim :d hoca dedi bende hocani dedigini yaptim orda pilotlar hep ayni kişiler olcayi için yani bi sefer aaa kişsi cikiyor diger sefer bbb kişisi cikiyor yani orda personeler ayni olcayi için hoca öyle yap dedi nereye hangi pilot gittigini anlarsin dedi bende acilan kutud(karma) düşündüm ama hoca bu ii dedi herhalde hoca yeni pilot aldinmi pilotlarin bilgilerinide tutan tablo yapmasi olsun diye dedi bende anliyamadim :SLol
personel mevki biraz karışık olmus alican ona niye gerek duydun ki oraya onu koydun ben onu pek anlamadım ama seferle persoel no arasındaki ilişki normal ve doğru çünkü bir sefere 3 pilot çıkacak oradan 3 yer 3pilotun nosunu yazacaksın ama oraya personelin adını soyadını yaşını vs bilgileride eklemen iyi olur hatta mecbur onuda eklemen
yani personel adı soy adı teli yaşı vs bilgilerinide ekle oradkai tblpersonele

iyi çalışmalar

dosyayı 2003formatına çevirdim ekte