AccessTr.neT

Tam Versiyon: Textbox da adet Sayisi
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
slm,

bir veri var, velisim, cocuk1 ,cocuk2,cocuk3

cocuklar yazildiginda kac tane varsa tabii,

bunlari Formda textboxda bir velinin kactane cocugu oldugunu
ayri bir bilgi olarak nasil yazabilirim.

örnek ekte
Doğru mu anladım bilmiyorum ama sanırım Cocuk1, 2, 3 alanlarına sayı girip toplama yaptırmak istiyorsunuz. Bunun için:

Tablonuzda çocuk sayılarının olduğu alanların Veri Türü'nü Sayı yapın. Formunuzda belirttiğiniz alanın denetim kaynağı alanına da şunu yazın:

Kod:
=[Cocuk1]+[Cocuk2]+[Cocuk3]

Eğer alanın özelliği Metin olursa Metin olarak algılayıp birleştirme yapar. Örneğin Çocuk 1 için 1, Çocuk 2 için 1 ve Çocuk 3 için 1 rakamı girseniz bunun sonucunu 111 olarak döndürür. Toplama değil birleştirme yapar. Alan özelliğini sayı olarak ayarlarsanız bu defa da 3 olarak döndürür...

Anladığım ölçüde cevap vermeye çalıştım. Örnek olarak gönderdiğiniz veritabanı boş olduğu için bu şekilde anladım.

Bu şekilde değilse biraz daha açıklama yapın lütfen.
Benim örneğim biraz daha aktif. İnceleyin bakalım.
burada toplama islemi olmayacak,

bir velinin Cocularin isimleri yazilacak kactane varsa.

örnegin, bir velinin üctane cocugu varsa isimleri yazilicak. bu textboxda ise kactan ise o rakam yazilacak 3 gibi yazilmasini istiyorum.

2 cocugu varsa textbox 2 yazilsin........

bu islem Excelde Anzahl2() veya türkcesi Degerdolusay() ....bu islemin burada bunu kullanmak istiyorum.
Ben sayı olarak girileceğini düşünerek bu şekilde yapmıştım. Metin olarak isim girileceğini düşünememiştim. Tekrar okuduğumda asıl istediğinizin Mehmet hocamın örneği olduğunu düşünüyorum...
Eline sağlık hocam...
Teşekkürler Harun.. Ama sayın Yakut henüz benim örneğimi görmedi sanırım.
Sayfalar: 1 2 3