AccessTr.neT

Tam Versiyon: Fast Food Satıcı Programı Yardım..
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Arkadaşlar Bir Proje Ödevim Var Bu İlk Projem Olduğu İçin NErdden Başlayacağımı Bilemiyorum.
Fast Food SAtıcı Programı Yapacam Fakat Sorgulardan Ve İlişkilendirmeden Hiç Anlamıyorum...
Bana Yardımcı Olur musunuz ??
Önce tablolarınızı yapın. Tabloları yaparken kategorilere dikkat edin. Mesela müşteri bilgileri bir tabloda olsun, malzemeler varsa ayrı bir tabloda olsun, satış vs işlemler varsa ayrı tabloda olsun. Birbiriyle ilgisi olabilecek olan kayırlarda ortak ilgi kurmayı sağlayacak ortak alanlar olsun Mesela:

Diyelim ki müşteriler tablosu yaptınız. İçinde müşterino-adı soyadı-adresi-telefonu falan var. Satışlar tablomuza yapılan satış işlemlerimizi kaydederken satış yapılan müşteri bölümünde müşteriler tablosundaki müşteri numaramız olmalı. Müşterinin diğer bilgilerini tekrar kaydetmeye gerek yok, o bağlantıdan yola çıkıp müşteriyle ilgili her bilgiye artık ulaşabiliriz.

İşte yapacaklarınız bunlar. Sonrası kolay. Siz başlayın biz arkanızdayızImg-grin))
Tamam Çok çok Teşekkür Ederim ben Başlıyorum..
İsteğiniz üzerine hazırladığım cariformu ekte.. İnceleyiniz. Özellikle müşteri carino üreten kodlara dikkat ediniz.
Teşekkürler hocam...
Sayın MEHMET Hocam eger yanlış anlamadıysam arkadaş Fast Food SAtıcı Programı yapacagına göre acizhane ben derimki Fast Food işinde müşteri bilgilerinin girilmesine gerek yok çünki ürünler az bir mebla tutacagından geilp gecici ayak üstü yapılan bir alış veriş sektörü arkadaşımıza sayın emturker in yaptıgı market programını önerebilirmiyiz
ben aradım forumda ekledim sanıyordum bulamadım yeni ekledim bir göz atın linke
https://accesstr.net/satis-fatura-barkod...-1834.html
Sayfalar: 1 2