AccessTr.neT

Tam Versiyon: tarih aralığı sorgu ölçütü
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
arkadaşlar tarih sorgusu yapmak istiyorum ama sorguyu çalıştırdığımda tarih aralıklarını ben yazmak istiyorum yani sorgu ölçütüne belli tarih yazıp sorgulamak istemiyorum. Sorguyu çalıştırdığımda mesela lütfen tarih aralığı giriniz diycek ben de 01/11/2008-31/11/2008 arasındaki kayıtları bul diycem nasıl yapabilirim
Sorguya tarihlerin olduğu sutuna bunuları yazın soracaktır ama u en ilkel yöntemi. form uzerinden sorgulamada daha görsel yontemler mevcut.
<=[Başlangıç Tarihi]
>=[Bitiş Tarihi]
selam atthegates.
alternatif yöntemde between dir.
between[ilk tarih] and [son tarih] şeklinde kullanmalısın.
işte bu
hepinize çok teşekkür ederim bu forum iyiki var bu benim gibi Access meraklısı ama henüz yeni olanlar için bulunmaz bir nimet. Form üzerinden sorgulamak daha görsel demişsiniz nasıl oluyor bununla ilgili döküman varsa paylaşırsanız çok sevinirim.
(06/11/2008, 09:28)atthegates yazdı: [ -> ]hepinize çok teşekkür ederim bu forum iyiki var bu benim gibi Access meraklısı ama henüz yeni olanlar için bulunmaz bir nimet. Form üzerinden sorgulamak daha görsel demişsiniz nasıl oluyor bununla ilgili döküman varsa paylaşırsanız çok sevinirim.

ekteki örneği inceleyin. sorunuzun cevabı oradadır.

https://accesstr.net/form-uzerinden-sorg...t-200.html