AccessTr.neT

Tam Versiyon: sürekli form görünümünde ilgili kayıtta bağlı sorgu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
ekteki dosyada altformda(sürekli form) her kayıdın başına biri düğme koydum o düğmeye basarak ilgili kayıdın sprocess değeri değişecek (0 olacak) dolayısıyla o ekranda artık gözükmeyecek aklımdan geçen bu ama yapamadım örneği ekliyorum yardımlarınızı bekliyorum.
Anladığım kadarıyla o bölümü sileceksin doğrumu,eğer doğru ise ve ileride bu verileri kullanacaksan o zaman sana arşive verme örneğgi var formda ona bir göz atmanı tavsiye ederim.kolay gelsin
Buyrun örnek aşağıda. İnceleyin. Sanırım böyle birşey istemiştiniz.
yok hocam arşive verme örneğine baktım bu anaformla alt formde o process değeri 1 olanlar gözüküyor 0 olanlar için başka bir forum yapacam tabi isteyenler 2 3 4 diye giderler ben sadece ilgili kayıttaki 1 leri o yapacam üstforumdeki açılan kutular ve aktif arama yapılan metin kutuları sonuçları için toplu güncelleme yapabiliyorum ama tek tekte olsun istedim. ondan işlendi düğmesinin yanındaki kayıtın sprocess değeri 0 yapılsa yeter dolayısıyla ilerde eklenecek procesler için ayrı tablo yapmaya gerek kalmadan aynı tabloda görülecek niyetim oydu.
Ben örnek hazırlayıncaya kadar mehmet hocam örneğini eklemiş, kendi hazırladığımı da ekliyorum.

Altforma metin kutusu eklendi. (sprocess, boyutları 0 yapılarak gizlenebilir.)
Butonun tıklandığında olayına aşağıdaki kod yazıldı.

Kod:
Me.sprocess.Value = "0"
Form.Requery
Ben sporeces alanının alt form üzerinde olduğuna dikkat etmemişim Ozan. Senin örneğin daha iyi. Ben ayrıca o alanı alt forma ekleyip görünmez yaptım. Şimdi senin örnekte gördüm kü, o alan zaten alt form üzerinde varmış Img-cray((
Sayfalar: 1 2