AccessTr.neT

Tam Versiyon: sürekli formda filtreleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
merhaba arkadaşlar... Ekli dosyada sondaj logu adlı formda çalışma adı açılır kutusundan seçime göre sondaj veri girişi adlı formdaki aynı çalışma adına ait derinlikilk,derinlikson,SPT15,SPT30,SPT45,SPTN30 ve daha birkaç veriyi otomatik getirmek istiyorum... Acaba bunu yapabilmem için kodda biraz yol gösterebilirmisiniz???

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Database1601.rar
örneği winrar ile kıskıştırmışsınız fakat veri tabanını sıkıştır ve onar dememişsiniz. o yüzden çok yer kaplıyor. sorunuza geldiğimizde ise istediğiniz Column ve Dlookup ile yapılabilir. Column öneririm ypması daha basit fakat çalışma adımetin kutusunda satır kaynağı değer Listesi değil, tablo/sorgu olması gerekir. bilgileri nereden aldıracağımı bulamadım bir türlü. ayrıca projenizde bol miktarda yapılmaması gerekn ölümcül hatalar mevcut.
kusura bakmayın unutmuşum sıkıştırmayı...
yönlendirmeye çalıştığınız konular ile alakalı pek fazla bir bilgim yok acemi olduğumdan dolayı Img-grin
acaba kod olayını açıklayan bir örnek ve ya vaktiniz varsa kodu yazmanız mümkün olursa çok sevinirim...
çalıma adı satır kaynağı DEĞER LİSTESİ değil bir tablo veya sorguya bağlı TABLO/SORGU olduktan sonra içindeki sorgu lanlarına göre
Me.SPT45 = Me.ÇALIŞMAADI.Column(1) kodu koyduğunuzda istediğiniz gerçekleşir.

me.Gönderme yapılacak alan adı = me. bilgilerin alınacağı alan adı.column (bilgilerin alınacağı sorgu sütün numarası).

veya tablonuza bilgiler ekleyin rast gele şu şuradan alınıp uraya getirilecek diye yazın. ona göre ayarlayalım.
ya aslında yapmaya çalıştığım mantık şu o açılır kutu olduğu gibi kalıcak çünkü açılır kutu seçimine göre aynı forma başka bilgilerde geliyor...
o açılır kutudan diyelimki SK1 i seçtim sondaj veri girişi formunda SK1 e ait olan derinlikilk değerlerinin hepsinin sondaj logunda derinlikilk bölümüne alt alta yazılması...
tamam bende aynısını diyorum. istersen sitemizdeki örneklere bir bak Column diye arat. senini Column şeklinde yapman daha kolay olacaktır. SK1 seçtiğinde yan alanlara bilgi gelmesi için. değer listedi değil tablo/sorgu listesi olması gerekir denetim kaynağının. örneğine baktıpımda onları nereden alacağını göremiyorum. yani eksik olan ibrşeyler var.
Sayfalar: 1 2 3