AccessTr.neT

Tam Versiyon: Captcha kodu ile ilgili
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load
Tarayici.Navigate("https://ebildirge.sgk.gov.tr/WPEB/amp/loginldap")
End Sub

Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
Dim Nesne As Object
Nesne = Tarayici.Document.DomDocument.body.createControlRange()
Nesne.Add(Tarayici.Document.Images(14).DomElement)
Nesne.execCommand("Copy")
GuvenlikKodu.Image = My.Computer.Clipboard.GetImage()
End Sub

Koddanda anlaşılacağı üzere açılan sitedeki Captcha odunu picturebox a yazdırıyorum

Bunu text olarak dönüştürerek txtboxa yazdırmayı nasıl yapacağım konusunda herhangi bir fikrim yok... Tabiki yukarıdaki kodlarda bana ait değil.

Teşekkürler...
captcha kodları genellikle resimdirler, bu yüzden resimleri yazıya dönüştürmeniz biraz zor olacaktır. fontları bulan bir site var. O siteye resimleri yüklüyorsun orada resimleri bir şekilde analiz ederek tek tek harfleri algılatabiliyorlar.
(14/07/2012, 09:45)chopper07 yazdı: [ -> ]captcha kodları genellikle resimdirler, bu yüzden resimleri yazıya dönüştürmeniz biraz zor olacaktır. fontları bulan bir site var. O siteye resimleri yüklüyorsun orada resimleri bir şekilde analiz ederek tek tek harfleri algılatabiliyorlar.

Baya araştırma yaptıktan sonra manuel yazmakta karar kıldım. Teşekkürler
Abbyy FineReader resimlerdeki yazı vb. ifadeleri okuyup metin formatına çeviriyor ancak bununla uğraşmaya değmez.