AccessTr.neT

Tam Versiyon: Dcount ve Dlookup birlikte kullanımı.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Bir sorguda Dlookup ile bulduğum değeri DCount ile saydrımam için gerekli komut için yardım edebilirmisiniz

Not : 1- "Expression builder" kısmında işlem yapıyorum.
2- Dlookup ile bulunan değerin formatı "sayı"

Test bölümüne EKIP-NO kolonundaki 8001'den kaç tane var bulup yazdırmam gerekiyor.
8001'i Dcount'ta direk yazarsam sorun yok, Dlookup ile bulup eklersem çalışmıyor. 8001 dinamik olduğu için yani değişken olduğu için o satıra gelen datayı bulup yazdımam gerekli.

[Resim: 855kr.jpg]

Teşekkürler.
Örnek ekleyiniz. Yardımcı olmaya çalışalım.
Yabancı bir ülkedeyim interntim yetersiz dosya yükleyemiyorum .
Yukarıdaki resimde detaylı olarak anlatmaya çalıştım. Test kolonunun her hücresine Ekip-no kolonunda karşılık gelen değerin kaç tane olduğunu Ekip-no kolonunda sayıp yazacak.
Örnek Test kolonunun 1 hücesine Ekip-no kolonunda 8001 karşılık geliyor, ekip-no kolonunda kaç tane 8001 olduğunu bulup test1 hücresine yazacak.

Test kolonunun 5 hücesine Ekip-no kolonunda 8002 karşılık geliyor, ekip-no kolonunda kaç tane 8002 olduğunu bulup test5 hücresine yazacak.
Me.test5 = Nz(DCount(DLookup("[EKIP-NO]", "[EKİP_TABLOADI]", "[ID]= [Formlar]![FORMADI].[ID]"), 0))
bunu kendine uyarla,burda form,tablo adı ve alan adlarını kendine göre yazmalısın
Cevap için çok teşekkürler öncelikle

Fazla bilgim olmadığından olsa gerek kırmızılı yerleri anlayamadım.

Me.test5 = Nz(DCount(DLookup("[EKIP-NO]", "[SORGU-QUERY]", "[ID]= [Formlar]![FORMADI].[ID]"), 0))
siz örnek eklemediğniz için forma aldıgımızı düşündüm
ID = tabloda karşılık gelen ID si
formadı:formadı
ıd=forma karşılık gelen ID si
şöyle düşünün
forma test5 adında bir metin kutusuna ,sorgu-query adındaki Ekipno isimli alanı al ve say
şart ne ? şart tablodaki ID ve sogudaki ID nosu eşit olanları al ,bilmem anlatabildimmi Img-grin
Sayfalar: 1 2