AccessTr.neT

Tam Versiyon: Raporda Toplam Sorunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Merhaba sayın hocalarım.
Sizlerden daha önce aldığım destekerle işlerimi halletmeye çalışıyorum. Ekteki dosyada kurumumuzun personel istatistiği ile ilgili bir çalışma yaptım. Ancak bir noktada tıkandım. Form 1 raporunda (veriyi srg_branslar_norm sorgusundan alıyor)Mevcut kısmını ayarladım . İhtiyaç ve fazla sütunlarını da ayarladım ancak bu ihtiyaç ve fazla sütunlarının en altta toplamlarını yapamadım. Mevcut sütununu sorgudan hesaplattırmayı dahi denedim ancak başaramadım. Buraya da dosya ekleyemedim. O nedenle başka bir yere yükledim. Linki tıklayıp dosyayı indirebilirsiniz.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Ofis 2003 formatında

Ofis 2007 formatında
k ve j alanlarındaki toplama formüllerini silin.
aşağıdaki kodu raporunuzun kod sayfasına yapıştırın. Mevcut olanla bunu değiştirin.
Yazıcıdan çıktı alırken toplayacaktır.
Kolay Gelsin.

Option Compare Database
Public ii, ff As Integer
private Sub Ayrıntı_Paint()

End Sub

Private Sub Ayrıntı_Print(Cancel As Integer, PrintCount As Integer)
ii = ii + Val(Me.f)
ff = ff + Val(Me.g)
Me.k = ff
Me.j = ii
End Sub

Private Sub Report_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.Maximize
End Sub

Kur@l Hocam teşekkür ederim. Dediğinizi yaptım. Baskı ön izlemede toplamları ihtiyaç için 141 fazla için 13 buldu ki bunlar doğru toplamlardı. Ancak çıktı alırken bu sayıların iki katını yazdı. yani 282 ve 26. ben de formülü aşağıda ii ve ff değerlerinin sonuna '/2' ekleyerek değiştirdim ve oldu. Yaptığım değişiklik her durumda geçerli olur mu acaba onu merak ettim.
Option Compare Database 
Public ii, ff
As Integer private Sub Ayrıntı_Paint()
End Sub
Private Sub Ayrıntı_Print(Cancel As Integer, PrintCount As Integer)
ii = ii + Val(Me.f)
ff = ff + Val(Me.g)
Me.k = ff / 2
Me.j = ii / 2
End Sub
Private Sub Report_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.Maximize
End Sub