AccessTr.neT

Tam Versiyon: formları aktif olarak kullanma
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Merhaba Sayın Üstadlar
Ben sitenizin 2-3 aylık bir üyesiyim.Forumdaki değerli üyelerin çalışmalarından alıntılar yaparak bir dosya oluşturdum fakat bazı düşüncelerimi gerçekleştirmedim.
bana yardımcı olursanız sevinirim.Yardımcı olmasınızda sevinirim , en azından forum sayesinde birşeyler öğrendim.
1- frmcustomer tam ekran olarak açılmalı.
2- frmcustomer da bulunan frmcustomersub daki veriler açılışta değilde sorgulama yapılırken gelmeli
3-frmcustomer da BİTKİ NO'ya her tıkladığımda ilgili frmcustomerDetail açılmalı ve hepsi açık halde kalmalı.
4-frmcustomerDetail içindeki frmcustomersub2 deki verilerden aynı olanlar tek olarak görünmeli.
5-formlar kapatılmadan her form içinde gezebilmelyim.
İstekler biraz çok oldu ama
asaasa.rar
O kadar soru sormuş sunuz ki iş arasında tek tek cevap yazmayı deneyeceğim

(10/04/2012, 15:49)asar800 yazdı: [ -> ]1- frmcustomer tam ekran olarak açılmalı.

Formun açıldığında olayına aşağıdaki kodu ekleyin

Private Sub Form_Open(Cancel As Integer)
DoCmd.Maximize
End Sub
Teşekkür ederim.İnşallah diğer sorularım da cevaplanır.
Sn iscinar cevap için teşekkürler.
Galiba diğer sorularımın cevabını Access veremiyor.
selam
2.sorunuza cevap
formlarınızın kayıt kaynağı bir tabloya bağlı ise form açıldığında doğal olarak tablodaki ilk alana gitmekte
biraz mantık yürütülür ise formun açıldığında yada yüklendiğinde olay yordamına alttaki kodu ekleyin
kod formu yeni kayıt için tablonun onuna götürür ve sizde form açıldığında formda veri göremezsiniz
DoCmd.GoToRecord , , acNewRec 'yeni kayıt form boşta kalması için
Teşekkürler aydın3838
söylediğiniz kodu anaformda mı yoksa alt formda mı uygulayacağım?
Sayfalar: 1 2