AccessTr.neT

Tam Versiyon: sorgu ile olmayan sayıları gösterme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
herkese merhaba,

bir tablom var bu tabloda id, sıra alanları var. id otomatik değer alırken, sayı alanına sayı değerleri girilmiş . Ancak bu değerler girilirken bazı sayılar atlanmış . bu atlanan sayıları sorguda gösterebilirmiyiz.
Ek Dosyalar
 Uygulama.rar(8.09 KB)
Aşağıdaki sorgu ile sayı alanında atlanmış olan sayılar düzeltilir. Kolay Gelsin.

UPDATE Tablo1 SET Tablo1.sayi = DCount("id","tablo1","ID<=" & [ID]);
teşekkür ederim ama buradaki amaç;
bir okulda kayıtlı olan öğrencilerin okul no ları boşaldıktan sonra yerine yani öğrenci kayıt yapmak gibi düşünün, yani 1 ile 1000 arasında boş olan okul no ları gibi....
ufuk abi hazırlamış bana gönderdi vakti yok sanırım.
Bende ekliyorum.
Atlanan sayılar sorgusu istediğiniz sonucu veriyor.
Ek Dosyalar
 ymau.rar(16.08 KB)
çok teşekkür ederim sorunun tam karşılığı buydu. sorun çözüldü.
Merhaba, POWER ve Kur@l hocamın örnekleri güzel, teşekkür ediyorum.

Ancak bu sorgu ve kodları çalışmama uygulayamadım.

yıla göre otomatik evrakno veren çalışmam mevcut. evrakno ekle butonu ile sırada ki numarayı veriyor örn: 2020-178, bu arada önceki 5 yılda var...oldu da mevcut yıl içinde bir evrak kullanıcı tarafından silindi, örnek 2020-161 silindi, ekle tuşuyla bu arada olmayan numarayı (2020-161) aynı formatta verebileceğimiz bir kod veya sorgu mevcut mudur !

yani yeni komutla önce olmayan numarayı verecek (2020-161) akabinde son kaldığı yerden devam edecek;2020-179
Tşk . Img-grin

https://accesstr.net/konu-arada-silinen-...#pid176488 buradan devam..