AccessTr.neT

Tam Versiyon: İçiçe açılan formda arama yapmak ve everi çağırmak.
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
İyi günler arkadaşlar

Çok profesyonel değilim ama bende bişeyler yapmaya çalıştım..

Takıldığım yer Şimdi örnek olarak bir proje kayıt formumuz var.
Bu forma çeşitli işler kayıt ediyoruz ve alt forumda malzeme tablosuna başvuran formumuz var kalem kalem malzeme girişi yapıyoruz .buraya kadar sıkıntı yok ve sıkıntısız çalışıyor.sorun bundan sonra başlıyor .

1-) bu alt forumda 5000 kalem var dolayısı ile mause tekerleği ile aramak bayağı zor .şimdi burda bir düğme ile arama formu açtırıp arama yaptırdıktan sonra bulunan o kalemin buraya gelmesini sağlamak gerekir.
2-) ben bi arama formu yaptım ama arama çok sağlıklı olmadı....

Şimdiden ilgilenen arkadaşlara teşekkür ederim....

Ek Dosyalar
 projeler.rar(164.78 KB)
Güzel oldu gibi ... Img-grin

Ek Dosyalar
 projeler.rar(171.13 KB)
Sayın ayhan2122
İlginize teşekkür ederim arama fonksiyonu on numara.
Şimdi sıkıntı olan diğer işi hallettikmi tadından yenmez Img-grin

Esas konu Projeler formunu açtığımızda Alt forumdaki kullanılan malzemeler kısmı şimdi ben burda bir düğme veya satıra tıkladığımda ARAMA FORMU (Pencere) Açılmalı ve ben ürünü bulunca üstüne çift tıklatınca projeler formuna tıkladığım veriyi getirmeli ve 2. ürüne geçmeliyim. Bu böyle projeye göre değişir ortlama 10- 15 kalem ürün oluyor ve her seferinde ürün bulup listenin altına eklemek ölüm oluyor Img-cray

Not : Kullandığınız yöntem benim bulduğum örneklerden çok çok farklı anladığım kadarı ile ADO zannedersem .
Kod içersinde yazdığın gibi ( abarttık ). Hakketten abartmışın ;)
Hani ben profesyonel değilim demiştim ya ...
Aslında bişey bilmiyomuşum LolOhmy

Klavyene sağlık+rep
Bu dersler tam size göreymiş arama sekmesini kullanmışmıydınız?
Misc-smiley-029

Aktif arama ve seçilen kayda gitme 1

Aktif arama ve seçilen kayda gitme 2

@iscinar
Aslında bende izledim bu videoları istediğim oda değil. Benim örneği incelediyseniz .

Projeler formunda Alt forumuma liste halinde 100 kalem ürün girecem Yani arama ekranını hiç kapatmadan ürünleri buldukça üstüne çift tıklayacam alt foruma yeni kayıt ekleyecek.( Yani faturaya kalem ürün eklemek gibi bişey )....

Teşekkürler....
Tablo yapılarında değişiklikler de yaptım , inceleyiniz.

Ek Dosyalar
 projeler.rar(177.7 KB)
Sayfalar: 1 2