AccessTr.neT

Tam Versiyon: Konya Merkez ADSL Hızım...
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Komik Değil mi?
............................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................
!@^^+%&^'%+&%&/((&^'^+%&/&/(()%^'!é!'^++%&&@€ææ߀

Bilmem Anlatabildim mi TTNET....

[Resim: 2j1twm1.jpg]
Evet hocam sizin için zor bir durum olmalı benim hız bu haliyle bile yetmiyor bazen....

[Resim: 1z4ao0m.jpg]
Bu arada bazı müşterilerimden gelen bir şikayet nedeniyle ADSL kullanıcılarının bazılarının Facebook'a ve MSN'ye bağlanamadıklarını tesbit ettim. Bilgisayarlarını başka bir hatta denediğimde hiçbir problem görülmedi. DNS adreslerinin değiştirilmesi de çözüm olmadı. Modem firmware güncellemek de bir işe yaramadı. Son olarak Telekom'un 444 0 375 nolu destek telefonu aranarak durum anlatıldı. "Bize göre bir probleminiz yok" denildi. Herhangi bir bloke veya hata olduğunu da kabul etmediler. Müşteri internet cafede 24 tane bilgisayar kullanıyor ve hepsi de aynı durumda. Yarın sabah modem değiştirip deneyeceğim, olmazsa TTnet'le bir kavgamız var. Bu arada modem de yaklaşık 4 yıldır çalışan ve hiç sorun çıkartmayan Airties RT-205'dir. Bana göre gayet sorunsuz bir modeldir.
Bu sabah telefon açan bir ev kullancısı arkadaşım da Facebook ve Msn hariç her yere sorunsuz bağlandıklarını anlattı. Sorun aynı sorun yani. Sizce tesadüf mü yoksa bu telekomun beceriksiz personelinin bir hatası mı? Geçenlerde de bazı müşterilerimizde hotmail açılmadığı şikayeti nedeniyle DNS adreslerini değiştirip bilgisayarı 195.175.39.39 ve 195.175.39.40 olan telekom DNS sunucularıyerine 8.8.8.8 ve 4.4.2.2 gibi Google DNS'leri üzerinden çalıştırınca sorun çözülmüştü. Bunun için de telekon aranarak Domain Name Serverlerinin kulağını çekmeleri istenmiş ama karşıdaki elemandan "Hah" diye bir ses çıkmıştı. Sevgili ülkemde parayı veren düdüğü çaldığı sürece "bazı şeylerin böyle acemi elinde ağaca çıkması" fantezilerini daha çok yaşayacağız anlaşılan...
Bu da benim testimin sonuçları. Bu arada ben Turkcell Wınn en düşük tarifesini kullanıyorum.

[Resim: 15yhw0j.jpg]
Son testte de 2,90 download, 1,72 Upload çıktı. Hız sabit değil yani.
Superonline sınırsız ile bağlanıyorum.
PING=53 ms
Download Speed=2.63 Mbps
Upload Speed=0.50 Mbps

Yuvarlanıp gidiyoruz.Img-grin
Sayfalar: 1 2 3 4