AccessTr.neT

Tam Versiyon: Formda Açılan Kutu ile Bilgi Arama
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2
Aşama aşama anlatmaya çalışacağım.
1-Forma araç kutusunda bulunan açılan kutuyu alıp ekledim(Resim1)
2-Açılan Kutuyu ekledikten Sonra Açılan kutu sihirbazı gelecektir.Burda Formumda açılan kutu içinde seçtiğim değere dayan bir kayıt bul seçiyorum ve ileriyi tıklıyorum(resim2)
3-Gelen ekranda sol tarafta kullanılabilir alanlar var ben açılan kutuda hangi alana göre arama yapacaksam onu seçip sağ okla seçili alanlar liste kutusuna atıyorum(resim3)
4-cins alanını seçip ileriyi tıkladığımda bana kayıtlı bilgilerin özetini gösteren ekran geliyor(resim4)
5-Son olarak açılan kutunun ismini Access oto olarak tanımlıyor ve Son butonuna tıklıyoruz(resim5)
6-Formuma Kayıtlar arasında arama yaptıracağım açılan kutumu eklemiş oldum.Şimdi form görünümüne geçiyor ve eklemiş olduğum açılan kutuyu test ediyorum.(resim6)
7-Açılan kutudaki alanları değiştirmek için açılan kutuyu seçiyorum ve açılan kutunun özelliklerinden satır kaynağına giriyorum(resim7)
8-Sorgu oluşturucu ekranında "kazan"(örnekte) tablosu otomatik olarak gelmiş olacaktır.Ben resimde alanları belirtmeye çalıştım.Açılan kutuda olmasını istediğim alanları seçip sürükleyerek resimde görüldüğü gibi alanlara bırakıyorum(resim8)
9-açılan kutunun özelliklerinde sütun sayısı ve sütun genişliklerini resimdeki gibi ayarlıyorum.(resim9)
[Resim: 13zycm1.jpg]
[Resim: 5xmjbd.jpg]
[Resim: wjc7pi.jpg]
[Resim: 2zxwj60.jpg]
[Resim: 2w7mpm1.jpg]
[Resim: zlxdar.jpg]
[Resim: 155osy1.jpg]
[Resim: 2lxth0o.jpg]
[Resim: 5ogn78.jpg]
umarım anlatabilmişimdir
kolay gelsin
Not:Anlatımı Forumda soru soran bi arkadaşımız için yapmıştım,Konuyu Syn Benremix'in tavsiyesi üzerine Açtım.
Saygılar...
--------------------------------------------------------
mesaj güncellenmiştir.
Anlatım için teşekkürler. Mümkünse anlatım yaptığınız örneğide eklerseniz daha iyi olabilir.
Teşekkürler Coşkun
Eline sağlık teşekkürler. Sanırım böyle daha fazla kimse faydalanır.
Saygılar....
Anlatım için teşekkürler.
Elinize sağlık. Teşekkürler.
Sayfalar: 1 2