AccessTr.neT

Tam Versiyon: liste kutusunda koşullu biçimlendirme?
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
sayın hocalarım eklediğim örneğimde ilk tarih alanına koşullu biçimlendirme uyguladım. fakat şöyle bişey mümkünmüdür. liste kutusunda ki ilk tarih alanınıda koşullu biçimlendirme ile olsa. yani orda görünen tarih bugünden küçük ise mesela yazı rengi kırmızı olsa gibi... liste kutusuna koşullu biçimlendirme uygulanmadığını bilüyorum ama kodla yapılabilirmi yada farklı bi yöntem ile olabilirmi bilemiyorum. ilginiz için tşkler
Liste kutusu bahsettiğiniz işler için uygun bir nesne değil. Ama listview kullanarak istediğinizi yapabilirsiniz. Fakat listview'e veri göndermek liste kutusu kadar kolay değil. Bu nedenle örnekleri inceleyerek ve ADO kullanarak bu işi yapabilirsiniz. Sitemizde bolca örnek mevcut. Sadece şu konu bile yeterli:
https://accesstr.net/konu-her-satir-ayri...ew-de.html
mehmet hocam çok tşkler ilginiz için belirtiğiniz konuyu inceliycem...
mehmet hocam şöyle bişey mümkünmüdür. mesela formu açtığımızda ilk tarih alanı bugünden küçük ise bi mesaj uyarısı gelmesi ekrana mesela tarihi geçti gibi bi uyarı mesajı....
Sayın kesoka lütfen farklı sorular için farklı konular açınız. O zaman konuların ve soruların takibi çok daha kolay oluyor.
tşkler hocam yeni konu açıyorummm.