AccessTr.neT

Tam Versiyon: Acemiye yardım !..
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
bir tablo ve /veya forma veri girişi yaparken, örneğin “ürün kodu” alanına bir veri o ürünün kodu olarak girdiğimde “ürün adı” alanında da o kodla gelmesi gereken ürünün eklenebilmesi için gereken eylemi nasıl gerçekleştirebilirim. Ve ayrıca “ürün kodu” alanına da yanlış bir kod girmemek için nasıl bir kısıtlama yapabilirim?

Şimdiden çok teşekkürler
Sn orasimo öncelikle sitemize hoşgeldiniz. Lütfen site kyrallarını okuyalım ve uygulayalım.
Saygılar.

5-) Açacağınız konunun başlığına "Şunu Yapamıyorum", "Şurasını Yapamadım", "acil yardım", lütfen yardım", "bana yol gösterin", "bir bakar mısınız" vb. şeklinde yazılmamalı, soru/konunuzu kısaca özetleyecek şekilde olmalıdır. (Örnek: Access'te Form Özellikleri Nelerdir?). Bu kurala uymayan konular çöp kutusuna taşınır.
[Uyarı Puanı: +2]

13-) Konuya örnek uygulama eklemek zorunludur. Örnek uygulamanın ismi "deneme.mdb", "örnek.accdb" şeklinde değil, uygulamanızı özetleyecek ve kullanıcı adınızı içeren isimde ekleyiniz.
Örn. "isletmedekihayvanlistesi_sledgeab.rar" içerisinde "isletmedekihayvanlistesi_sledgeab.mdb"
[Uyarı Puanı: +2]
sayın orasimo;
sayın benremix'in uyarıları doğrultusunda gerekli düzenlemelerinizi yapıp örnek ekler misiniz?