AccessTr.neT

Tam Versiyon: Access'ten excel'e Export
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Öncelikle hayırlı geceler herkese. bi'kaç sitede araştırdım ama yararı bir sonuç bulamadım. umarım burdaki değerli arkadaşlarımız yardımcı olabilirler.

biz ufak çaplı bir telemarketing firmasıyız. accsess te kullandığımız bir data portföyümüz var. benim sizden rica ettiğim şu acsesste varolan bilgileri excel'e nasıl çıkartabilirim.

mesela en basitinden bir örnek vereyim. panelde bir export butonu bulunsa bu buton accsesste buşunan bilgileri Excel olarak indirmemi sağlasa... Mümkün müdür böyle bi kod?
 DoCmd.OutputTo acOutputTable, "TABLOADI", "Excel97-Excel2003Workbook(*.xls)", "", True, "", , acExportQualityPrint
biraz daha açıklayabilir misiniz? gece gece uğraştırmayacaksam sizi tabi...
(16/03/2011, 01:19)IIAnubiSII yazdı: [ -> ]mesela en basitinden bir örnek vereyim. panelde bir export butonu bulunsa bu buton accsesste buşunan bilgileri Excel olarak indirmemi sağlasa... Mümkün müdür böyle bi kod?

Bahsi geçen paneldeki export butonunun tıklandığında olayına bu kodu yazacaksınız.

Koddaki "TABLOADI" yerine aktarılacak tablonun adını yazacaksın.