AccessTr.neT

Tam Versiyon: kayıt ekleme
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sitede insert into kullanımını araştırdım ve bunu form üzerindeki verilerin eklenmesinde uygulayabildim. Fakat yaptığım çalışmada her sınıfa iki rehber öğretmen görevlendirilmesi yapılacak. Öğretmenin biri kız öğrencilere diğeri de erkek öğrencilere görevlendirilecek. tblogretmenler tablosunda öğretmenin adı rehber öğretmen olduğu sınıf ve hangi öğrencilerin rehber öğretmeni olacağı (kızlara veya erkeklere) kayıtlı. frmrehberogretmenler formundan istediğim bilgileri tek tek girebiliyorum fakat öğrenci sayısı çok fazla olduğundan bu işlemi bir düğmeye basarak yapmak istiyorum. Formda öğrencinin her öğretim yılına ait rehber öğretmeni kayıtlı duracak. Yani tblogrenciler tablosundan öğrencinin bilgilerini alacak (sınıfı ve cinsiyeti) buna göre tblogretmenler tablosundan rehber öğretmen görevlendirip bu kaydı tblrehberogretmen tablosuna kaydedecek.
İlginiz için şimdiden teşekkürler...
Merhaba,
öncelikle tblrehberogretmen tablosunu tasarım görünümünde açıp

id alanının alan özelliklerinden "Sıralı" alanını "Evet(Yineleme Yok)" olarak değiştir.

forma buton ekle ve tıklandığında olayına

DoCmd.SetWarnings False
DoCmd.RunSQL "INSERT INTO tblrehberogretmen ( id, ogretimyili, rehberogretmen ) SELECT tblogrenciler.id, tblogretmenler.ogretimyili, tblogretmenler.ogretmenadisoyadi FROM tblogrenciler INNER JOIN tblogretmenler ON (tblogrenciler.cinsiyeti = tblogretmenler.ogrencicinsiyet) AND (tblogrenciler.sinifi = tblogretmenler.sinifi);"
DoCmd.SetWarnings True
Form.Requery

yaz
Teşekkür ederim, Sayın Sledgeab. Kaç gündür uğraşıyordum. Size kolaylıklar dilerim...
Rica ederim. Konu taşınmıştır.
Bu arada ben de Aydın Çine'liyim. Aydın'lı olduğunuzu yeni farkettim... Img-grin