AccessTr.neT

Tam Versiyon: Açılır Liste
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3
Arkadaşlar merhaba,

Access 2003'te sayfa oluşturdum.

bu sayfada birtane acılır kutu var, oradan secim yapiliyor.
Fakat bu kutunun ilk değerinin boş değer olmasını istiyorum.

nasıl yapabilirim.
Örnek eklemelisiniz. Malumunuz, kaynağın tablo/sorgu mu, yoksa Değer listesi mi olduğunu bizim bilmemiz mümkün değil.
(27/01/2011, 00:41)BlackEagle yazdı: [ -> ]Örnek eklemelisiniz. Malumunuz, kaynağın tablo/sorgu mu, yoksa Değer listesi mi olduğunu bizim bilmemiz mümkün değil.

Kişisel bilgisayarımda office yok malesef ve yarın iş yerine gittiğimde bilir kişi olarak gitmem gerekiyo Img-cray

örnekle açıklayayım

bi OLAY tablom var değerleri x ve y

Bi tablom var orada butun verilerim bulunuyor 40 sütün gibi, sütunlardan birtanesinin ismi örneğin " durum" olsun

Durumu Acılır Liste olarak tasarım görünümden ayarladım ve OLAY tablosunu kaynak gösterdim. yani DURUM sütununda işlem yaparken liste aciliyor ve OLAY tablosu verileri aliyor.

WEbsayfası oluşturdum ve bunun içinede DURUM sütunun koydum kişiler oraya basdıgında.
1. (boş) kayıtsız
2.x
3.y

gözükmeli..
Kod:
(SELECT OLAY.[durum] as GrupAdi FROM OLAY GROUP BY OLAY.[durum]) UNION (SELECT"(HEPSİ)" as GrupAdi FROM OLAY);
Bunu sorgunun Sql ine yazarak deneyin, buradaki OLAY tablonuz, durum ise alan adınız olarak düşünülmüştür. Boşluk yerine (HEPSİ) seçeneği gelecektir, bunu siz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.
(27/01/2011, 00:55)BlackEagle yazdı: [ -> ]
Kod:
(SELECT OLAY.[durum] as GrupAdi FROM OLAY GROUP BY OLAY.[durum]) UNION (SELECT"(HEPSİ)" as GrupAdi FROM OLAY);
Bunu sorgunun Sql ine yazarak deneyin, buradaki OLAY tablonuz, durum ise alan adınız olarak düşünülmüştür. Boşluk yerine (HEPSİ) seçeneği gelecektir, bunu siz istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Sql yerine seçenekle olmazmı :S

Hepsi istemiyorm mesela boş olacak hiç bir şey yazmıyacak o satıra onun için () yapmam yeterlimi
SQL i Satır kaynağına yazacaksınız, " " olarak bırakırsanız boşluk oluşacaktır.
Sayfalar: 1 2 3