AccessTr.neT

Tam Versiyon: Tablodaki enküçük tarihli kayda ait stok miktarını bulmak..
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
Sayfalar: 1 2 3 4
Merhabalar,

Arkadaşlar benim bir stok kartım var. Bu kart üzerinde İlk hareket tarihi- İlk hareket miktarı- son hareket tarihi- son hareket miktarı gibi alanlarım var.
Yapmak istediğim formda bu alanları formülle doldurmak. İlk hareket tarihini
=DMin("[Faturatarihi]";"[Fatura alt tablo]";"[StokNO]=" & [StokNO] & "And [İşlemTürü]='Satış Faturası'") formuluyle son alış hareketini de "DMax" fonksiyonlarıyla buluyorum. burda bir sorunyok . Sorun İlk alış miktarı ve diğer alanlarda
Dfirst fonksiyonu ilk kaydı buluyor ama ilk kayıt herzaman ilk hareket tarihi olmuyor. Yani ilk hareket tarihine ait hareket miktarını bulmak istiyorum. Bu konudaki formulu yapabilecek arkadaşlardan yardım bekliyorum...
Yardım edecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

[Resim: 2qu53xg.jpg]
Sayın Estepan;
İlk satış miktarını "Fatura Alt Tablo" nun hangi alanından alacaksınız?
sn.Hayri16

çıkan alanından
Sayın estepan;
Bence kullanmanız gerekn Dlookup fonksiyonu. Şöyle bir kod lazım size (ama benim yazdığım vb için. Virgülleri ";" yapınca kullanabilirsin. Bu arada denemedim. Hata verirse sanırım deneye deneye bulabilirsiniz.Birde formda Dlookup diye aratırsanız bazı sonuçlar alabilirsiniz.
 Dlookup ("[Çıkan]", "[Fatura alt tablo]", "[Faturatarihi]= #" & DMin("[Faturatarihi]", "[Fatura alt tablo]", "[StokNO]=" & [StokNO] & "And [İşlemTürü]='Satış Faturası'") & "# ")  
Sn Hayri16,
denedim fakat hata veriyor.
Metin152 ( İlk Satış Miktarı) ketin kutusunu ilişkisiz yap,

vb penceresini aç,

Option Explicit
kodunun hemen altına
Public rstkayit As ADODB.Recordset

kodunu ekle,

formun açıldığında olayına ise

Dim strSQL As String
strSQL = "SELECT [Fatura alt tablo].StokNO, [Fatura alt tablo].Çıkan, [Fatura alt tablo].Faturatarihi FROM [Fatura alt tablo] WHERE [StokNO]=[StokNO] ORDER BY [Fatura alt tablo].Faturatarihi;"
Set rstkayit = New ADODB.Recordset
rstkayit.Open strSQL, CurrentProject.Connection, adOpenStatic, adLockReadOnly
Metin152 = rstkayit(1)
yaz
Sayfalar: 1 2 3 4