Skip to main content

AccessTr.neT

Access 2010 ile Biten Projenin Yayımlanması

alpeki99
alpeki99
14
10815

Access 2010 ile Biten Projenin Yayımlanması

Bu konunun mesaj bildirimi nedense bugün geldi. Bundan dolayı geç cevap yazıyorum kusura bakmayın.

Alıntı:sorun çıktığında kullanılan eski veritabanı içerisindeki kayıtlar herhalde geliştirilen yeni veritabanı dosyasına sorunsuz olarak aktarılabiliyor değil mi?

Uygulamanızı FE ve be olarak ikiye ayırmanız lazım zaten. Eğer ayırmazsanız normalde de sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Mutlaka verileri formlardan ayırın.

Alıntı:u durumda mesela bir yıl sonunda 1500 kayıt olduğunda liste her açıldığında 1500 kayıt getirecek.. bu püf noktası burası sanırım.. bu konu için akılcı bir çözüm var mıdır?

Arama işlemini Sql ile yapmak en performanslı işlemdir. Liste kutunuzda ihtiyacınıza göre son işlem gören 500 kayıt listelenebilir mesela. Arama yapmak istediğinizde ise liste kutusunun içindeki bu 500 kayıtta değil tüm veritabanı içerisinde arama yaptırır sonuçları liste kutusunda gösterirsiniz. Örnek :

lbKasaIslemleri.RowSource = "SELECT TOP 500 * FROM tblKasaHareket ORDER BY IslemTarihi DESC"
lbKasaIslemleri.Requery

Bu kod ile liste kutusunda son 500 işlemi görüntülersiniz. Arama işlemi lazım oluncada yine yukarıdaki kodları kullanacaksınız ancak aranacak şeyleri WHERE ile Sql koduna ekleyeceksiniz.

NOT : Kodları ezberden yazdım hata olabilir, amaç mantık.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Access 2010 ile Biten Projenin Yayımlanması - Yazar: alpeki99 - 31/03/2014, 17:52
Task