Skip to main content

AccessTr.neT

Rapor açılırken kodlar ile textbox ın çalışması ?

Rapor açılırken kodlar ile textbox ın çalışması ?

Çözüldü #11
Yeni bir sorgu oluşturun, aşağıdaki Sql i kopyalayıp yapıştırın ve çalıştırın. Bu sorgunun sonuna eklenen askerlik, ogretim ve sonuc alanlarını inceleyin. Bakınız burada ogretim ve askerlik için Switch fonksiyonu kulanılmış, elde edilen veriler sonuc alanında toplanmıştır. Bu işlemi diğer alanlar için (yabancıdil, sürücübelgesi, mezuniyet vb.) için oluşturun, sonrada sonuç alanına bu yaptığınız alanlarıda ekleyin. Böylelikle raporunuzda oluşturduğunuz puanla_txt alanına da doğrudan sorgudan alan tanımlayabilirsiniz. Umarım anlatabilmişimdir. İnanın fazla zamanımı alacağından devam edemiyorum. Umarım siz bu doğrultuda halledersiniz, aksi halde bir gün beklemelisiniz, ancak yarın bakabilirim. (Kesin söz veremiyorum)

SELECT CV_tbl.Adı, CV_tbl.Soyadı, CV_tbl.idCinsiyet, CV_tbl.[idMedeni Durum], CV_tbl.[Doğum Tarihi], CV_tbl.[İş Unvanı], CV_tbl.[idDoğum Yeri (ülke)], CV_tbl.[idDoğum Yeri (şehir)], CV_tbl.[TC Kimlik No], CV_tbl.[E-posta Adresi], CV_tbl.[Açık Adres], CV_tbl.[Cep No], CV_tbl.[idAskerlik Durumu], CV_tbl.[Üye olunan dernekler], CV_tbl.Hobiler, CV_tbl.[okuduğu üniversite], CV_tbl.[başlama tarihi], CV_tbl.[bitiş tarihi], CV_tbl.bölüm, CV_tbl.[idöğretim türü], CV_tbl.[mezuniyet derecesi], CV_tbl.idyabancıdil1, CV_tbl.idyabancıdil2, CV_tbl.idyabancıdil3, CV_tbl.idseviye1, CV_tbl.idseviye2, CV_tbl.idseviye3, CV_tbl.[bilgisayar bilgileri], CV_tbl.[sertifika bilgileri], CV_tbl.[idsürücü belgesi], CV_tbl.idilgilendiğinizdepartmanlar, CV_tbl.[idilgilendiğiniz pozisyonlar], CV_tbl.[idiş tecrubeniz(yıl)], CV_tbl.[enson çalışılan firma], CV_tbl.referanslar, CV_tbl.[not], CV_tbl.foto, Switch([idAskerlik Durumu]='Yapıldı/Muaf',"0.1",[idAskerlik Durumu]='Tecilli',"0.05",[idAskerlik Durumu]='Yapılmadı',"0.05") AS askerlik, Switch([idöğretim türü]='Örgün Öğretim',"0.08",[idöğretim türü]='İkinci  Öğretim',"0.08",[idöğretim türü]<>'İkinci  Öğretim' Or [idöğretim türü]<>'Örgün Öğretim',"0.02") AS ogretim, Val([askerlik])+Val([ogretim]) AS Sonuc
FROM CV_tbl;

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Rapor açılırken kodlar ile textbox ın çalışması ? - Yazar: ercansahin - 21/11/2010, 22:01
Task