Skip to main content

AccessTr.neT

yanyana yazdırma sorunu

yanyana yazdırma sorunu

(12/08/2014, 08:00)kadirdursun yazdı: Sayın mehmetdemiral;
Örneğinizi açınca açılan kutu4 ile ilgili bir hata çıkıyor.

"Enter parametre value" yazan ve değer bekleyen bir kutu geliyor.

Örneği açınca değil, gidip de alt formu açınca parametre ister. Sayın kadirdursun, koskoca "PERSONEL" yazan ana form varken neden "ALT" yazan ALT FORMU açmaya kalkıyorsunuz ki?

Personel formunu açın, yukardan ölçüt seçilebildiğini göstermek için eklediğim açılan kutunun en sağındaki aşağıya doğru küçük oka benzeyen kulakçığa basın. Aşağıya doğru bir liste ve içinde grupların numaraları açılacak, sakın korkmayın; onlardan birine farenizin sol tuşula tıklayın. Böylece aşağıdaki demin hata aldığınız, ama aslında ana formun içinde çalışınca ve böyle parametre girinnca hata vermeyen altforma kayıtlar gelecek. Böylece sorgudaki ölçütü girmiş olduk. Şimdi de en aşağıdaki OLUŞTUR yazan düğmeye basalım. Böylece hemen bu düğmenin üstündeki boş alanda, yukardaki seçimimiz YANYANA olarak yer alacak. Bu kadar.

Ben bundan sonra örnek ekleyince böyle ayrıntılı yazmam gerektiğini anladım. Daha önce yazmadığım için kusura bakmayınız.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Sayın mehmetdemiral;
Bu anlattıklarınızı yapabilecek kabiliyete sahip olduğumu düşünüyorum, bende aynı şekilde yaptım, ama yinede detalandırayım.

Örneği açınca derken mousle "YANYANA YAZ.mdb" yazan dosyaya çift tıklayınca (çift tıklamayı sol tuşla yaptım Img-grin doğru mu yapmışım?) açılan programdan sol tarafta (←) bulunan bölümden form kısmındaki PERSONEL yazan formu açtığımı kastettim. Fakat anladımki ayrıntılı yazmayınca anlaşılamamış. Img-grin

PERSONEL formunu açınca aldığım uyarıyı OK tuşuna basıp kapattım ve ardından meşhur PERSONEL formu açıldı.
Daha sonra bende ölçüt seçilebildiğini göstermek için eklediğiniz açılan kutunun en sağındaki aşağıya doğru küçük oka benzeyen kulakçığa bastım. Aşağıya doğru bir liste ve içinde grupların numaraları açıldı ve ne oldu biliyor musunuz hiç korkmadan onlardan birine faremin sol tuşu ile tıkladım Img-grin Evet hemde hiç korkmadım.

Sonuç mu ne oldu? Sizin dediğiniz gibi "Böylece aşağıdaki demin hata aldığınız, ama aslında ana formun içinde çalışınca ve böyle parametre girinnca hata vermeyen altforma kayıtlar gelecek" ksımı olmadı. Karşıma yine "Enter parametre value" hatası çıktı. Karşıma çıkan kutucuğa açılan kutunun en sağındaki aşağıya doğru küçük oka benzeyen kulakçığa basınca karşıma çıkan listeden bulunan grup numaralarından birini yazdıktan sonra altforma kayıtlar geldi. OLUŞTUR düğmesine basıncada boş alana YANYANA yazdı.

Demekki bundan sonra cevaplarken böyle ayrıntılı cevap yazmalıyım. Daha önce yazmadığım için kusura bakmayın Img-grin

Sayın mehmetdemiral,
Şaka bir tarafa bu sorun devam ediyor. Problem yanlış formu açmakla ilgili değil, doğru formu açıyorum.
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)
Esprili yanıt için teşekkürler. Sabah sabah güldüm. Çok ilginç bir durum. Bende sorunsuz açılıyor. Sanırım sizin Access ile ilgili bir durum. Diğer arkadaşın örneğinde de parametre sormuş sanırım. Zaten hata vermesi pek mümkün olmayan bir durum ama neyse. Sonuç olarak elle parametre girdiğinizde (mesela 1) kayıtlar geliyor ve yanyana yazılabiliyor değil mi? Bu yöntem de alternatif bir yöntem ve döngü kullanarak kayıtların yanyana biriktirmesi sağlanıyor. Anlatmak istediğim buydu.
İnadına, ille de Accesstr.net...
Sayın mehmetdemiral;
Örneğiniz (karşılaştığım sorunların dışında) çalışıyor. Teşekkür ederim.
Hayat bu
ölsende yaşamaya mecbursun!
UNUTMA!!!

(hafta sonu mesai olmadığından mesajlardaki çözümleri ancak hafta içi uygulayabiliyorum)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task