Skip to main content

AccessTr.neT

Alt Formu buton ile açılan form şeklinde yapmak

Alt Formu buton ile açılan form şeklinde yapmak

sn çavuşoğlu

sanırım bu olabilir teşekkürler sanırım özellikler bölümünden BİÇİM görünür şıkkını hayır yapıyoruz BUTONLARA DA Private Sub Command0_Click()
Me.Alt_1.Visible = False
Me.Alt_2.Visible = False
Me.Alt_3.Visible = False
Me.Label7.Visible = True
End Sub

Private Sub Command1_Click()
Me.Alt_1.Visible = True
Me.Alt_2.Visible = False
Me.Alt_3.Visible = False
Me.Label7.Visible = False
End Sub

Private Sub Command2_Click()
Me.Alt_1.Visible = False
Me.Alt_2.Visible = True
Me.Alt_3.Visible = False
End Sub

Private Sub Command3_Click()
Me.Alt_1.Visible = False
Me.Alt_2.Visible = False
Me.Alt_3.Visible = True
End Sub
sırasıyla bu kodları giriyoruz OLAY YORDAMI Kısmında teşekkürler alt aslında benim form olarak yaptıklarımı alt form haline getirip üst üste ana form ekranına koyuyorum hepsi bu yanlış anlamadıysam;sizin bu yapmış olduğunuz işlem görünümü gizlemeyle ilgili aslında pratik kullanışlı;

sn ATOZ un kodları acaba anaform içinde açılmayı sağlıyor mu onu bilemiyorum ve formları alt form a dönüştürmeden ana form içinde bu formları her bir butonla kendi formunu ana form içinde açıp diğer açık olanı kapatıyor mu denedikten sonra bunu anlayabilirim herkese teşekkürler iyi çalışmalar eğe sayın ATOZ un kodları (Private Sub Komut0_Click()
DoCmd.OpenForm "Form1", acNormal
DoCmd.Close acForm, "Form2"
MsgBox ("Form1 formu açıldı")
End Sub)bunu sağlıyorsa güzel olurdu anaformun içine altformların yığılmasının önüne geçilmiş olur du aslında hangisi daha hızlı çalışır onu bilmiyorum ama denemek gerekiyor saygılarımla
Son Düzenleme: 16/07/2014, 11:50, Düzenleyen: edipsoylu.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Alt Formu buton ile açılan form şeklinde yapmak - Yazar: edipsoylu - 16/07/2014, 11:30
Task