Skip to main content

AccessTr.neT

access runtime-sql ile çalışmaması

access runtime-sql ile çalışmaması

Çözüldü #7
Sayın mehmetdemiral server deki Sql tablolarına bağlanıyorum ve mdb dosyası ile form ve raporları sorguları çalıştırıyorum. Bunu yerel ağ içerisinde yapıyorum. Araya ayrı bir hub girmesi durumunda Sql den sorgu içeren bir form çalıştırınca sanki bir duvarla karşılaşıyorum, dakikalar sonra form açılıyor. Bilmiyorum araba motoru ile yüklü bir kamyon kasasımı çekiyorum diye düşünmeden edemiyorum. Burada access-sql ilişkisi araba motoru - kamyon kasası ilişkisi gibi bir şey herhalde. Sql e geçmekteki en önemli nedenim Access tablolarının veri eklemesi arttıkça ilerleyen zamanlarda dosyamın çalışmasının yavaşlayacağı söylendi. Bu yüzden veritabanının Sql de oluşturulması biçiminde bir çok telkin aldım. Böylece bu yola girdim. Fakat 4 aydır üzerinde çalıştığım iş şu noktada tıkanmış oluyor. Bu durumda benimde sizin gibi Access tablolarına tekrar dönüş yapmam zaruret gibi gözüküyor. Bu arada siz internet üzerinden uzak masa üstü ile veya başka bir yolla formlarınızı, sorgularınızı, raporlarınızı uzaktaki tablolarla kolay bir şekilde haberleştirebiliyormu idiniz? Bunu yapabiliyor iseniz bu işin bir kaç adımını veya konunun anlatıldığı yeri işaret edebilirmisiniz? Birde Access tabloları ne kadarlık veriden sonra cevap vermemeye başlar?

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: access runtime-sql ile çalışmaması - Yazar: aliyorga - 06/11/2013, 02:38
Task