Skip to main content

AccessTr.neT

access runtime-sql ile çalışmaması

access runtime-sql ile çalışmaması

Çözüldü #6
Bu durumu Access tabloları ile yaşamıyordum demişsiniz ya, acaba o tabloları da uzak bilgisayarda mı sunuyordunuz? Bahsettriğiniz hız problemini yıllar önce Sql ile Access denemeleri yaparken ben de yaşamıştım. Ve ne gariptir ki, yavaşlığı Runtime ile değil de Access ile yaşıyordum. Runtime kullanınca gayet hızlı oluyordu ama Access (O zamanlar Access 95 veya 97)kullanınca müthiş yavaş oluyordu. Ben de Sql ile Access arasındaki bir sürü uyumsuzluk yüzünden tekrar Access tablolarına dönmüştüm. Bütün tabloları bir veya daha fazla mdb dosyasına koyup tablo bağlama ile bağlayınca sql'e pek gerek kalmıyor. İş internetten kullanma sırasında kendini belli ediyor asıl. O durumlarda Sql tek seçenek olabilirdi RDP olmasaydı. Özellikle bir server yapıp da gerekli kullanıcıları tanımlayıp Microsoft Remote Desktop kullanmak son derece hızlı bir yol. Google veya Yandex driver ile de Access uyumlu çalışıyor ama sanırım aynı veri ile çalışınca bazı arkadaşlar geç güncelleme yğüzünden sorunlar olabildiğini belirttiler. Bu nedenle ben hala uzak masa üstü öneriyorum.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: access runtime-sql ile çalışmaması - Yazar: mehmetdemiral - 05/11/2013, 22:29
Task