Skip to main content

AccessTr.neT

listeye çoklu ekle çıkar kaydet

listeye çoklu ekle çıkar kaydet

Çözüldü #6
Yaptığım araştırmalarda vb'de kullanılan liste kutusuna additem ile veri girme konusunun Access'te sıkıntılı olduğunu ve bilinen bir çözümünğün olmadığını öğrendim. Yabancı sitelerde de değer listesi olarak additem ("item;index") olarak eklenebildiği yazılmış. Denediğimde değer listesi olarak sütunlara veri aktarabildim ama bu veriden çok sabit değerlerdi. Tırnak içinde yazılmasından anlaşılmıştır sanırım.

Sonuç olarak bir yöntem düşündüm. O da bir tablo üzerinden ado kullanarak yapmaktı. Böylece bir tabloya veriler gönderilecek, tablo da liste kutusunu besleyecekti. Her veri göndermede de liste kutusu güncellenecek. Böylece endirekt olarak liste kutusuna veriler gönderilebiliyor. Eğer tablodaki veriler her açılışta sıfırlanacaksa tablodaki verileri silen bir kod açılışa konabilir ama bence soru sahibi sanıyorum bu işin sonunda verileri tabloya göndermek de isteyecek. Çünkü silme, güncelleme vs de gerekiyor sonuçta. Örnek aşağıdadır. Bu işimi görür derseniz, ado ile devam ederiz. Kolay gelsin.
.rar LİSTE.rar (Dosya Boyutu: 86,15 KB | İndirme Sayısı: 27)
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
listeye çoklu ekle çıkar kaydet - Yazar: mhmtogz - 18/05/2013, 01:08
Cvp: listeye çoklu ekle çıkar kaydet - Yazar: mehmetdemiral - 21/05/2013, 14:04
Cvp: listeye çoklu ekle çıkar kaydet - Yazar: dayday - 21/05/2013, 21:05
Task