Skip to main content

AccessTr.neT

Aşamalı ilişkili dropdownlist oluşturma ve hesap yaptırma

Aşamalı ilişkili dropdownlist oluşturma ve hesap yaptırma

Çözüldü #6
Gönderidğiniz örneğe göre düzenleme yapmaya çalıştım ancak bir yerinde sorun veriyor ve teklif 2 adlı form ekledim değişiklerimi orada yaptım. En başa müşteri seçimi kısmını ekledim teklifin kime verildiğinin kaydını tutmak için firma adı seçim listesi ve buna bağplı olarak da o firmada teklifin kime verildiği kısmını ekleyeyim dedim ama bağlayamadım.

Öte yandan iş tipine bağlı olarak açılan listelerdeki sorunum ise örneğin afiş vs. seçildiğinde belli listeler açılıyor bazılarıda açılmaması gerekiyor bunlarda sorun yok ancak iş tipinde girilen değere göre bir if then else komutu ekledim ama başaramadım . Örneğin iş tipinde dergi, katalog veya kitap seçildiğinde kağıt listesi açılmayacak buna karşılık sayfa sayısı, kapak kağıdı, iç kağıdı gibi listeler açılacak. ancak ebat ve tiraj da açılacak. Öte yandan tiraj listesinden seçim yapmak istemiyorsa özel tiraj diye elle girilen bir alan koymam nasıl mümkün olur.

Teşekkürler
.rar hesap_modülü_2.rar (Dosya Boyutu: 73,21 KB | İndirme Sayısı: 20)

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Aşamalı ilişkili dropdownlist oluşturma ve hesap yaptırma - Yazar: abidin - 28/06/2010, 22:29
Task