Skip to main content

AccessTr.neT

Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma

Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma

Çözüldü #5
Şimdi söylemem gereken şudur ki; sizin tablo yapınızın yapmak istediğinizle uyuşmadığını düşünüyorum ve bununla ilgili çözüm yolunu daha önce bir örnekle size aktarmıştım. Çünkü mevcut haliyle kişi tablonuzda gereksiz yere mükerrer kayıtlar oluşmakta, nedeni ise bir şahıs birden fazla olaya karıştıysa o kadar sayıda kayıt tekrarı yaşanmakta. Bunun yerine bir kişiler tablosu ve birde detay tablosu ile iki tablo arasındaki ilişkiyi tutabileceğiniz üçüncü bir tablo olması gerekli. Bu üçüncü tabloda sadece kişi no ve diğer tablodan olay no alanlarını saklamanız yeterli. Sonrasında istediğiniz raporları bu ilişki çerçevesinde oluşturmanız mümkün.

Ancak; bunu size defalardır anlatmama rağmen ısrarla bu yolu takip etmeniz sebebiyle ben de pes ettim. Bu nedenle sizin istediğiniz gibi yapmaya çalıştım. Buradaki kişi formunda bulunan listede TC.Kimlik numarası vb. bigilerin çıkmasının ne anlamı var ki, orada bulunan veri suç kayıtları..Dikkatli incelerseniz o listede şahsın daha evvel karıştığı olayların listesi yer almaktadır.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Olaya birden çok şahsı ekleyip rapor alma - Yazar: ercansahin - 17/06/2010, 20:25
Task