Skip to main content

AccessTr.neT

il ilçe köy

il ilçe köy

Çözüldü #8
(31/08/2009, 13:45)EROLAKSAKAL yazdı: sayın , Mehmetdemiral
anladığım kadarı ile bu iş olmaz diyorsunuz ben tabloda sayı görünmesini istemiyorum. çünkü raporlamalarda doğum il 34 çıkıyor buda saçma olur daha önceden il ıdını yazıyla yapmıştım ilçe ıdınıda fakat ilçelerde hata yaptı çünkü merkez her ilde var hemen hemen veya aynı isimde ilçe oluyordu bundan kurtulmak için ve daha az yer kaplaması için mantıklı olan rakama döndüm demekki eski sistemimde bir yol bulacağım yardımlarınız için teşekkür ederim.

Sayın EROLAKSAKAL
Ben öyle birşey demedim. Örneğimde tabloda alanlar sayı olarak yer alıyor ama bir sorgu ile o sayıları referans alarak isimleri getirdim zaten. Sorun yok yani. Ama sizin ne yapmak istediğinizi sanırım ben anlayamadım. Siz tabloda sayılar olsun ama raporlarda bu sayıların karşılığı olan il ve ilçe adları gelsin demiyor musunuz? Eeee. Ben de öyle yaptım işte. Depolamada sayısal değerler kullanılıyor, ama bu sayısal değerlerin karşılığı olan il adları ve ilçe adları da tablolardan alınarak kullanılıyor. Doğru yoldasınız.

Bunun için aşağıdaki Sql sorgusu kullanıldı:

Kod:
SELECT SrgFirmaPersonel.ADI_SOYADI, SrgFirmaPersonel.TC_KIMLIK, SrgFirmaPersonel.ISE_GIRIS_TARIH, SrgFirmaPersonel.DOGUM_TARIHI, Tbl_Il.Il, Tbl_Ilce.Ilce, SrgFirmaPersonel.MESLEGI, SrgFirmaPersonel.FIRMA_UNVAN, SrgFirmaPersonel.ToplaTC_KIMLIK, SrgFirmaPersonel.CIKIS_TAR, SrgFirmaPersonel.CIKIS_EVRAK_TAMMI
FROM (SrgFirmaPersonel INNER JOIN Tbl_Il ON SrgFirmaPersonel.DOGUM_IL = Tbl_Il.Ilid) INNER JOIN Tbl_Ilce ON SrgFirmaPersonel.DOGUM_ILCE = Tbl_Ilce.Ilceid;

Böylece sorguya eklenen il ve ilçe tablosundaki il ve ilçe adları, personel tablosundaki sayısal değerlere bakılarak çağırıldı. Bu yöntemi istediğiniz yerde kullanın. İster raporda, ister formda, ister açılan kutu kaynağında isterse de liste kutularında... Sorun ne? Ben yanlış mı anlıyorum?
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
il ilçe köy - Yazar: EROLAKSAKAL - 31/08/2009, 09:08
Cvp: il ilçe köy - Yazar: Nurullah_Serdar - 31/08/2009, 09:40
Cvp: il ilçe köy - Yazar: makcavus - 31/08/2009, 10:36
Cvp: il ilçe köy - Yazar: EROLAKSAKAL - 31/08/2009, 11:14
Cvp: il ilçe köy - Yazar: mehmetdemiral - 31/08/2009, 12:39
Cvp: il ilçe köy - Yazar: EROLAKSAKAL - 31/08/2009, 13:45
Cvp: il ilçe köy - Yazar: mehmetdemiral - 31/08/2009, 14:59