Skip to main content

AccessTr.neT

raporda a5 kağıda yan çıktı almak?

raporda a5 kağıda yan çıktı almak?

Çözüldü #9
Raporu bu şekilde yapmada bir ğroblem yok. Asıl problem yazıcının duracağı yeri ayarlamakta. Sanırım demek istediğimi anlıyorsunuz. Yarım bir A4 kağıdına dizayn yapmakla tam bir a4 kağıdına dizayn yapma arasında pek fark yoktur. Access sayfa yapılandırma ayarları sayesinde kağıt boyutu da ayarlanabilir. Ancak LX-300 yazıcıya "kağıda dikey değil yatay yaz" demek çok kolay değil. Diğer yazıcılarda oluyor ama LX-300'de sıkıntılı. Bu arada kağıdın A4 değil A5 olduğunu da yazıcıya yazılımla bildirmek sıkıntılı. Ekranda yarım kağıt görünür de yazıcı yine bir A4 kadar ilerler. Bu problemlerinizi biliyorum. Bir Lazer yazıcı veya İnkjet yazıcı kullansanız sıkıntı değildi ama dot-matrix yazıcılarda bazı sınırlamalar var. Ayrıca dot matrix yazıcıların sayfa marj ayarlarını ayarlamak için bir grafiksel arabirim kullanılmıyor genelde. İşletim sistemi ile etkileşmek yerine devamlı form üzerine yazdırarak ayarlama yöntemi tercih edilmiş. Sizin yapacaklarınız bu nedenle çok kolay olmuyor. Bu kısıtlamalar ben de olsam siz de olsanız aşılması zor kısıtlamalrdır. Bu açıdan servis desteği alın demiştim. Access ile ya da yazılımla yapmak yetmiyor yani. Biraz da yazıcı donanımının setup ayarlamaları gerekiyor.
Bu arada aklıma yeni geldi. Accesste sayfa ayarlamalarına girip alt boşluk boyutunu yüksek tutarak da kağıdınızı küçültebiliyorsunuz. Onu denediniz mi?
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: raporda a5 kağıda yan çıktı almak? - Yazar: mehmetdemiral - 18/08/2009, 12:09
Task