Skip to main content

AccessTr.neT

raporda a5 kağıda yan çıktı almak?

raporda a5 kağıda yan çıktı almak?

Çözüldü #5
Sayın linux2ex
Lx300 yazıcısı dotmatrix 80 kolon yazıcılar içindeki en sevdiğim yazıcılardan biridir. Ama Lx300'ün birkaç modeli vardır. LX300 düz- Plus- Plus Plus ve Usb şeklinde birkaç şekli çıktı. Bunlar arasında yazılım ve hız farklılıkları da vardır. Postscript kullandığı için benzeri türdeki Panasonic KXP-1150 türü yazıcılardan (Tabii ki Oki 80 kolon ML serisi hariç) hızlıdır.
Ama yönetilirlik açısından Lx300'ün farklı bir programlama yöntemi vardır. Devamlı forma 16 kağıt falan harcamadan setup aarlamalarını yapamıyorsunuz. Tüm veriler kağıt üzerine yazdırılarak gösteriliyor. Çünkü verilerin sonuçlarını göstermek için sadece 4 tane led lamba ve kağıt çıktısı kullanılıyor.
Kağıdın nerede duracağı bilgisi satır sayısı olarak setuptan ayarlanmalıdır. Bu işi yazılıma bırakayım derseniz de postscript desteğinden vazgeçmiş olursunuz ki bu da hızı olumsuz etkiler. Bu açıdan benim önerim Epson Türkiye ile veya ROMAR ile görüşüp destek isteyin. Ürün Epson marka olduktan sonra garanti kapsamına bakmaksızın destek veriyorlarlardı. İnşallah kriz şartlarını değiştirmemiştirImg-grin)) Ben şahsen bu konularda her takıldığımda servis desteği alıp telefonun ucundaki arkadaşın adım adım yönlendirmesiyle problemlerimi çözmüştüm.
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: raporda a5 kağıda yan çıktı almak? - Yazar: mehmetdemiral - 16/08/2009, 21:29