Skip to main content

AccessTr.neT

Değişik Bir Treeview Uygulaması

Değişik Bir Treeview Uygulaması

Merhaba,

Şimdi uyguluyorum verdiklerinizi. Bitince mesajı güncelleyeceğim, ekle. Teşekkürler.
Başlangıçta seçimi eşitleme ve id aktarımı oldu.

Icon_rolleyes Fakat, Seçimi Aç kodu çalışmadı, ya da çalıştı ama ben farklı bir şey demek istedim. Diyelim ki: Pansiyon > Erkek > Birinci kat oda dalını seçtim. id'si = 38'dir. Tüm dallar açık, kapalı veya seçimin yanında birkaç dal daha açık olabilir.. Seçimi Aç'a tıkladığımızda sadece Pansiyon dalı ve seçim olan 38 id'ye kadar dalların açık olmasını, bu dala giden dal dışında aynı gurup altındaki dalların bile kapalı olmasını istiyorum. Tüm TreeView'de sadece seçime giden dallar açık gerisinin kapalı olmasını istiyorum. Bu sayede hangi birim üzerinde işlemler yapılıyor ya da yeni birim eklenince konumu nedir görsel olarak gösterecek ve emin olmamızı sağlayacak.

Seçimi Aç kodunu da fonksiyon olarak yazdım, çünkü her kayıt gezintisinden sonra TreeView de değişecek ve dönüt verecek bu sayede. Ayrıca yeni kayıt eklemekten vazgeçince son incelenen kayda geri döndüreceğimden bu kodu fonksiyon olarak kullanmak istedim.

Teşekkürler.
.zip Birimler.zip (Dosya Boyutu: 43,58 KB | İndirme Sayısı: 19)
Son Düzenleme: 20/07/2009, 16:03, Düzenleyen: mehmeser.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Değişik Bir Treeview Uygulaması - Yazar: esrefigit - 16/07/2009, 14:01
Cvp: Değişik Bir Treeview Uygulaması - Yazar: mehmeser - 20/07/2009, 15:23
Task