Skip to main content

AccessTr.neT

Mehmet Demiral'ın imzası

Mehmet Demiral'ın imzası

Merhaba,

Sorulara verilen cevaplar konusundan ziyade bir uzmanın başkalarına öğretmek için verdiği bir mesajda bunu gördüm. Konuyu kendine anlatıyordu sanki. Bu onun iyi niyetine zarar getirmez, yaptığı yine bir iyilik. Söylediğim şey: eğer hikayesel tarzda konu özetlenmezse ve bilmeyenin tarafından bakılmazsa emeği boşta kalıyor. Belki bir zaman sonra anlattığını zannettiği konudan soru gelince küplere binecek ve cevap olarak ta:

- Filan adreste bu konu anlatıldı oraya bak, diyecek.

Her yazılan harfin boşa gitmemesi için öneridir. Ben burda faydalanan öğrenici üyeyim. Moderatör, uzman v.s. değilim. Bildiklerim bilmediklerimin yanında hiç kalır. Aklıma gelenler ve tasarladıklarım belki herkesinkinden çok olabilir. Onları zaten uygulamaya geçirebilsem kitap yazardım. Benim bakış açımla uzmanların bakışı farklı. Yazanların bizlerin gözüyle bakmasını, emeklerinin bu sayede daha değerli olacağını söyledim. Moderatörlerin cevaplarında ya da forum genelinde sorun olmadığını üstteki iletimde özellikle bildirdim.

Ne kadar özen gösterirsek geride o kalacak eser olarak. Belki bir uzman burda verdiği cevapları kitap haline getirecek. O zaman, orda gelişi güzel yazmıştım baştan hepsini düzenlemem lazım, desin mi? Yoksa burdaki mesajları derleme yapıp sunsun mu?

Ben de bu kadar yazmazdım ama sizlerle Access konuunda değil dil ve anlatım konusunda tartışıyorum. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünde 6 yıl dirsek çürütmüş biri olarak ta işin bu yönünde söz söylemekten çekinmiyorum. Benim eleştirim olacaksa da doğal olarak bu yönde olacak. Belki geçmişi benim gibi olmayanlar bunlara kafayı takmaz ama bizim içimizde bir sızı bu dilin kullanımı.

Sağlıkla, esen kalın. Yazarken baya bir gülümsetti bu mesaj. Özellikle site sahiplerinin bu tür mesajlarımda bana karışılık eski mesajlarımı araştırıp cevap vermeleri hoşuma gidiyor.
Son Düzenleme: 14/07/2009, 15:50, Düzenleyen: mehmeser.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Mehmet Demiral'ın imzası - Yazar: mehmeser - 14/07/2009, 03:07
Cvp: Mehmet Demiral'ın imzası - Yazar: accessman - 14/07/2009, 11:46
Cvp: Mehmet Demiral'ın imzası - Yazar: ozanakkaya - 14/07/2009, 12:41
Cvp: Mehmet Demiral'ın imzası - Yazar: mehmetdemiral - 14/07/2009, 12:44
Cvp: Mehmet Demiral'ın imzası - Yazar: mehmeser - 14/07/2009, 15:47
Cvp: Mehmet Demiral'ın imzası - Yazar: ozanakkaya - 14/07/2009, 16:33
Cvp: Mehmet Demiral'ın imzası - Yazar: mehmeser - 17/07/2009, 01:33
Task