Skip to main content

AccessTr.neT

Access makro uyarısını otomatik kapatan uygulama (Access ile)

Access makro uyarısını otomatik kapatan uygulama (Access ile)

Yukarıdaki açıklamamda bunun dışardan yapılacak bir müdahaleden sonra olabileceğini ve .bat dosyası gibi bir çok yöntemle bunun yapılabileceğini söylemiştim. Lafla peynir gemisi yürütmeyelim dedim ve bunun bir örneğini hazırladım.

Ekteki örnek Winrar'ın SFX özelliği kullanılarak yapılmıştır. Direk çalıştırmanız yeterli...

1- C sürücüsüne HARUN adında bir klasör atacak.
2- HARUN klasörünün içindeki bat dosyası çalışacak.
3- Çalışan bat dosyası önce regedit'te gerekli düzenlemeleri yapıp uyarıları en düşük seviyeye düşürecek sonra da yolunu belirttiğim Mehmet hocamın örnek dosyasını çalıştıracak.

Ve ekranda da program kurulumlarında karşınıza çıkan Komut İstemi penceresi bir defa geçip gidecek. Hiç durmayacak. O da saniyelik bir olay zaten...

NOT: XP ile denedim. Vistada nasıldır bilemiyorum. Yaptığım bu uygulama Access 2003 için geçerli, onu da belirteyim...

Velhasılı, alternatif çok. Önemli olan o fikri üretmek. Mehmet hocam da bunu yaptı ve sayesinde ortaya iyi bir örnek çıkardık. Teşekkürler hocam...
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Access makro uyarısını otomatik kapatan uygulama (Access ile) - Yazar: tdsharun - 07/05/2009, 10:47
Task