Skip to main content

AccessTr.neT

iptal butonu

iptal butonu

Çözüldü #3
Çok teşekkürler hocam, anlattığınız kodların mantığını anladığımı düşünüyorum.
Ancak uygulama kısmında bir sorun yaşıyorum. dediğiniz gibi deneme amaçlı, önceki (kapanma öncesi form güncelleme) kodlarını kaldırdım ve sizin verdiğiniz kodu "film adı güncelleştirme sonrasına" ekledim. beklendiği gibi uyarı msgbox ekrana geliyor, "yes ve no" seçenekleri düzgün çalışıyor ancak "cancel" seçildiğinde "Run-time error 424... Object required" hatası veriyor. hatayı incelediğimde "ad.setFocus" komutu sarı renkle işaretlenmiş oluyor.
Acaba tools menusunden bir reference mi yüklemem gerekli? bende öyle bir fikir olustu.

Ayrıca bu şekilde her text bölgesi için "güncelleştirme sonrası" diye kod eklemek, kod kalabalığına neden olmaz mı?

Yine de her ihtimale karşın ben hazırladığım programı ekledim, eski haliyle.

Bu arada aklıma gelmişken daha önce hazırladığım bir formda "sonraki kayda git" tuşuna tıklandığında en sonda boş (veri girilmeye hazır) bir sayfa oluşmuyordu. Ancak bu denememde ne yaparsam yapayım bu duruma engel olamadım (en sonda boş bir sayfa geliyor). daha önce ne yaptığımı da bir türlü hatırlayamadım. Yardımı olursanız çok sevinicem.

Son olarak konuyla pek alakalı değil ama merak ettiğimden ve çalıştığım programda olmasını hayal ettiğimden... access'de resim ekelemek gibi (bu programdaki gibi yalnızca adresi saklanıp), video eklemek ve görüntülemek mümkün müdür?

Şimdiden teşekkürler
Son Düzenleme: 20/04/2009, 12:10, Düzenleyen: RkNxSR.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
iptal butonu - Yazar: RkNxSR - 20/04/2009, 01:38
Cvp: iptal butonu - Yazar: tdsharun - 20/04/2009, 09:26
Cvp: iptal butonu - Yazar: RkNxSR - 20/04/2009, 11:07
Cvp: iptal butonu - Yazar: tdsharun - 20/04/2009, 11:48
Cvp: iptal butonu - Yazar: RkNxSR - 20/04/2009, 12:09
Cvp: iptal butonu - Yazar: tdsharun - 20/04/2009, 12:53
Cvp: iptal butonu - Yazar: C*e*l*o*y*c*e - 20/04/2009, 13:58
Cvp: iptal butonu - Yazar: RkNxSR - 20/04/2009, 20:36