Skip to main content

AccessTr.neT

mi1 haftadır foruma gireyorum,sorun bende mi?

mi1 haftadır foruma gireyorum,sorun bende mi?

Ne hikmettir anlayamadım. Bu ns adreslerinin değişimi her zaman bu kadar uzun sürmüyor. Sitemizin yayın yaptığı sunucunun ip adresi olan 85.153.27.7 bazen nasıl oluyorsa bazı name serverler(ad sunucusu) tarafından 85.153.27.1 olarak bildiriliyor. Bu ad sunucuları neden böyle bir adres bildirir anlamış değilim. Aynı sunucuda host edilen diğer iki alan adı doğru bildirilirken bizim accesstr yanlış bildiriliyor. Ama bazı zamanlarda doğru adres dönüyor. Bunu anlamak için ms-dos penceresinde
Kod:
ping www.accesstr.net
yazmanız yeterli. Gelen ip eğer sonu 1 olarak geliyorsa siteye giremezsiniz. Ama 7 dönüyorsa site canavar gibi. Bende bazı saatlerde 7 dönüyor, bazı saatlerde 1 dönüyor. Anlamadım. Sanırım bazı alan adı sunucu veritabanlarına birkere yanlış ip kaydedilmiş, onu düzeltmemize rağmen bazı sunucular veritabanlarını henüz güncelleyemediği için sanırım yanlış ip gönderiyorlar. Umarım bu iş çok uzun sürmez. Yurtdışından yayın yapan proxyler neden doğru yönleniyor onu da anlamış değilim. Sanırım yurtdışındaki nameserverler daha güncel..
İnadına, ille de Accesstr.net...

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: mi1 haftadır foruma gireyorum,sorun bende mi? - Yazar: mehmetdemiral - 06/04/2009, 15:33
Task