Skip to main content

AccessTr.neT

Formülle hesaplanan verileri tabloya aktarma

Formülle hesaplanan verileri tabloya aktarma

Çözüldü #23
Sayın firdevs, son mesajdaki dosyayı indirin. Son hali son mesajda...
Sayın donepezil;

1- Gördüğüm kadarıyla TB_SBSVERI6 tablosundaki alanları TB_OGRENCI6 tablosuna aktarmışsınız. TB_OGRENCI6 tablosuna ihtiyacınız kalmamış bu durumda.

2- Bütün bilgiler tek tabloya kaydedilince benim aklıma başka bi yöntem daha geldi. Hem böylece formda da görebileceksiniz kişinin SBS1, SBS2, SBS3....... test sonuçlarını. Tamamını yani. frm_sbs formunuza Sekme Denetimi ekledim ve SBS1 den 10 kadar hepsi için sayfa açtım. SBS1 için Sayfa1, SBS2 için Sayfa2 diye gidiyor.

Hesaplamaları formülle yaptıracak olursanız ve bu alt formun kayıt kaynağını TB_OGRENCI6 olarak ayarlayacak olursanız, her sayfadaki metin kutusunu da SBS2, SBS3, alanlarına ait tablo alanları ile ilişkilendirecek olursanız, sekme denetimi üzerindeki tüm alanlar tablo ile eşleşmiş olur. Böylece kişinin bilgilerini görüntülediğinizde kişiye ait tüm SBS notları görüntülenmiş olur. Hem tabloya yazılmış hem de formda görüntülenmiş olur. Veriler yazıldıktan sonra hesaplama o kadar da kasmaz sizi...

Ben bişeyler yaptım. Arayüz olarak yaptım. Kodlarına ve denetim kaynaklarına bakmadım. Siz bunu beğenecek olursanız bunun üzerinden devam ederiz.

Bir konuyu söylemeden geçemeyeceğim: Çabalarınızdan dolayı sizi tebrik ediyorum... Bu kadar kısa bir sürede bu kadar ilerleme kaydetmek her babayiğidin harcı değildir. Img-grin

Sizi forumda daha sık görmek isterim... İnanın bana 1-2 ay içinde çok büyük ilerleme kaydedeceksiniz.

Kolay gelsin...
.rar ogrenci bilgi sistemi_tdsharun.rar (Dosya Boyutu: 107,62 KB | İndirme Sayısı: 27)
NZ Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DSum ve Sum Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
DLookup Fonksiyonunun (İşlevinin) Ayrıntılı Anlatımı İçin Tıklayın...
Son Düzenleme: 12/03/2009, 16:56, Düzenleyen: tdsharun.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
Cvp: Formülle hesaplanan verileri tabloya aktarma - Yazar: tdsharun - 12/03/2009, 16:04
Task