Skip to main content

AccessTr.neT

tablo oluşumu nasıl olmalı

tablo oluşumu nasıl olmalı

Çözüldü #4
şimdi örneği tekrar açtım. her numune için sıfırdan giriş yapman gerekiyor. her biri ayrı ayrı.
demek bizim tablomuzda. (yapacağın işe göre değişir aslında örn. bilgileri numara ile mi çağıracaksın isim ilemi. ben her ikisi içinde düşünerek yapıyorum bunlarında avantajı ve dezavantajı var. numara ile yaparsan veri tabanına numara kaydeder. isim yaparsan isim kaydeder. ismi değiştirdiğin vakit numarada değişik şekilde gelir. isimde eski kayıtlar eski isimle gelir. ikisinide kullanırsan numara kullandığında veri tabanı içine girmen gerektiğinde ne ne değilmiş çok rahat görürsün.)
1- gelen su numunesinin numarası ve adı alanı olacak. elimizde (2 alan var)
2- kullanılacak parametre için parametre numarası ve ismi (4 alan oldu.)
3- çalışan isimleri için numarası ve ismi (8 alanımız oldu.)
4- onay için numara ve isim (10 alanımız oldu )
5- test edilen su için açıklama yazmak için 1 alan daha (11 alanımız oldu.)
6- testin gerçekleştiği tarih için 1 alan (12 alanımız oldu)

bir çok yerde açılır kutu kullanacağın için numara alanlarını form üzerinde gizleyebilirsin. onları Column ile yazdırırsın. (isimden numaraya) metin kutularını bu şekilde doldurursun. gerektiğinde eklemeler yaparsın. o kadar sorun çıkartmaz. ama tablolarda numaraya göre işlem yapılması mantıklıdır. ben her ikisinide yazdırıyorum. tablo biraz kalabalık oluyor o kadar. Img-grin ama tablolara baktığımda herşeyde çok net bir şekilde gözüküyor.
birde her suya uygulanacak testler başka diyorsun ama bir suya birden fazla testte uygulanabilir o yüzden birde alt formun olması gerekir. bu formda sadece testler bulunacak.
(yapacağın programda hangi bileşenleri kullanacağın daha önemli. metin kutuları ilişkili mi olacak ilişkisiz mi olacak. ne kadar ve hangi kodları kullanman gerekecek vb.)

sen başla en başta gerektiği yerde elimizden geleni www.accesstr.net ailesi olarak yaparız.
POWER 'un Çekirgesi :=)
ozguryasin, 23-09-2009 tarihinden beri AccessTr.neT AİLESİ üyesidir.
Access'i Profesyonel Şekilde Öğrenmek İçin https://www.accesstr.net Ailesi Yeter. alkis

Site Kurallarını sorularınızın hızlı cevaplanması için kesinlikle okuyunuz.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da

Bu Konudaki Yorumlar
tablo oluşumu nasıl olmalı - Yazar: metehan16 - 23/11/2012, 18:16
Cvp: tablo oluşumu nasıl olmalı - Yazar: ozguryasin - 23/11/2012, 18:36
Cvp: tablo oluşumu nasıl olmalı - Yazar: metehan16 - 23/11/2012, 19:06
Cvp: tablo oluşumu nasıl olmalı - Yazar: ozguryasin - 23/11/2012, 19:26
Cvp: tablo oluşumu nasıl olmalı - Yazar: metehan16 - 23/11/2012, 21:09
Cvp: tablo oluşumu nasıl olmalı - Yazar: ozguryasin - 23/11/2012, 21:58
Cvp: tablo oluşumu nasıl olmalı - Yazar: metehan16 - 25/11/2012, 15:42