Skip to main content

AccessTr.neT

liste kutusunda kayıt arama

atlantis8334
atlantis8334
39
12603

liste kutusunda kayıt arama

Çözüldü #7
beni kötü vurdun Fur
çalışmada form 2 de isme göre süzme var.Bende tüm formlar için bunu uygulamak istiyorum.bu form2 sedece müsteriler formunda ilgili cariyi buluyor.
bir çok programda bu işlem var.Fakat mesela nakit girişi yapınca cari kodu çağırmak için bu form kullanmak istiyorum.
Açık olan form için bu form2 kullanılsın.
şimdiki sadece musteriler formunu açıyor.Ben hangi form açıksa ona işlem yapsın.
( valla daha nasıl anlatabilirim bilmiyorum.anlatımım biraz kıt.Örnek ekliyorum.)
.rar ornek3.rar (Dosya Boyutu: 170,16 KB | İndirme Sayısı: 50)
Burda olmaktan MUTLUYUMM .... Img-grin
Çözüldü #8
Şimdi gerçekten tam olması gerektiği gibi anlattın. Hangi formda hangi alan ne iş yapıyor vs. çok güzel oldu.

Ancak bir sıkıntı var Lol Form2 de listedeki isimlere çift tıklayınca Müşteriler Formunu açıyor. Neden peki ? Çünkü Form2 deki listede çift tıklama olayını açınca aşağıdaki kod var:

Kod:
acilacakForm = "musteriler"

hangiKriter = "[musid]=" & Me![Liste0]

DoCmd.OpenForm acilacakForm, , , hangiKriter

DoCmd.Close acForm, "liste0"

Bu da demek oluyorki sen

Kod:
acilacakForm = "musteriler"

ile hangi formu açacağını sabit olarak belirlemişsin.

Peki bu durumda ne yapılabilir? Form2 yi kopyalayıp yapıştırak çoğaltır ve her açılmasını istediğin Form adını vs. vs. yazarsın. Farklı bir çözüm daha olabilir ama şimdilik onu geçiyorum.
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.
Çözüldü #9
aslında bende form2 de seçtiğim cari kayıt sadece müsteriler formunu açmasın.Hangi formdan form2 çağrıldıysa seçtiğim kayıt o forma atsın.
arsa formunu açtığımda kısayol tuşu ile ( bunuda bana bir açarsanız sevinirim) çağrılan form2 deki seçilen kayıt o forma atsın.
olmassa eğer artık her form için bir form2 yapmak zorunda kalıcam..
Çözüldü #10
sanırıım üstte anlatmak istediğimi anlatabilmişimdir.
Ne şekil yapıldığını bilmiyorum ama form2 de cariye çift tıkladığımda ki olayı açık olan forma uygulayamadım.
Bir bakarsanız sevinirim...
Çözüldü #11
ya arkadaşlar ben kendim çözemedim bu konuyu.Galiba tam olarak ta anlatamadım.Yardımlarınızı bekliyorum..
Çözüldü #12
Sevgili atlantis8334 merak etme dediğini anladıkta anlaşılan sen benim dediğimi anlamamışsın Img-grin
AccessTr.Net teknik konular içeren bir sitedir. Bu tip sitelerde en iyi şekilde yardım alabilmeniz için Site Kurallarını mutlaka okumanız ve buna göre hareket etmeniz lazım.

Bir hesap oluşturun veya yorum yapmak için giriş yapın

Yorum yapmak için üye olmanız gerekiyor

ya da
Task